Gdzie i kiedy?
środa, 7 czerwca 2023, 19:00
Za ile?
109-129 zł
Genialny kubański pianista zagra w Szczecinie!

Alfredo Rodríguez odzwierciedla talent legendarnych pianistów jazzowych Keitha Jarretta, Theloniousa Monka i Arta Tatuma. Urodził się na Kubie, kształcił w konserwatoriach muzyki klasycznej w Hawanie, swój porywający kunszt czerpie zarówno z tradycji muzyki Bacha i Strawińskiego, jak i z kubańskich korzeni.

Odkryty podczas Montreux Jazz Festival w 2006 roku przez Quincy Jonesa. W rok później Rodriguez założył swoje pierwsze Trio (z Gastónem Joyem i Michaelem Oliverą). Podczas tournée po Meksyku (2009) poprosił o azyl w USA, gdzie wkrótce rozpoczął nowy rozdział kariery. Występował na prestiżowych scenach na całym świecie, m.in.: Montreux Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, Umbria Jazz, Jazz à Vienne. Na scenie spotkał się m.in. z Wayne Shorterem, Herbiem Hancockiem, McCoy Tynerem, Richardem Boną. Nagrał cztery autorskie albumy, w 2015r. został wyróżniony nominacją do nagrody Grammy. Jego pianistyka jest syntezą elementów muzyki kubańskiej, klasycznej i dokonań takich artystów, jak Bill Evans, Kenny Werner, Thelonious Monk, Fred Hersh.

W Szczecinie zespół wystąpi w składzie:

Alfredo Rodriguez – fortepian

Yarel Hernandez – bas

Michael Olivera – perkusja

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8371-alfredo-rodriguez-trio-szczecin-music-fest-2023-filharmonia-szczecin.html