Gdzie i kiedy?
środa, 13 marca 2024, 19:00
Za ile?
od 72,10 zł
„One Voice” to najnowszy projekt Sylwka Ostrowskiego. Jak mówi sam autorm ten edukacyjno-artystyczny program opiera się o jazzową tradycje jak: blues, gospel, swing, r’n’b. Podstawą One Voice jest jego najnowszy zespół Rey & Syl, który współtworzy z rewelacyjną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles.

„Uwzględniam współczesność. Dziś wszystko lub prawie wszystko kręci się wokół grup społecznościowych i social media. Podczas ubiegłej edycji Szczecin Jazz zrobiliśmy warsztaty ze światową gwiazdą jazzu Jazzmeia Horn. Ogłosiliśmy otwarty nabór i ilość osób które się zgłosiły, jak również ich poziom totalnie nas zakończył. Z całej Polski przyjechało ponad 60 wokalistek i wokalistów. Mieliśmy uczestników z takich miast jak Rzeszów, Elbląg, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa i wiele więcej. Do tego doszła ponad 20 osobowa grupa uczniów i studentów ze Szczecina. Łącznie przeszło 80 naprawdę świetnie śpiewających głosów. To mnie zainspirowało” mówi Ostrowski i dodaje „postanowiłem „otworzyć” mój zespół na kilka miesięcy dla utalentowanych wokalistów i ogłosiłem otwarty nabór”

Ponownie zainteresowanie i ilość zgłoszeń zaskoczyła ekipę Szczecin Jazz. Zgłosiło się blisko 50 osób z całej Polski a 30 z nich otrzymało zaproszenie do One Voice. „Zakwalifikowana trzydziestka to najlepsze wokale młodego pokolenia w kraju” ocenia Sylwester.

Rey & Syl, czyli Dorrey Lin Lyles i Sylwester Ostrowski.

Dorrey Lin Lyles – amerykańska wokalistka dobrze znana szerszej publiczność z przeboju „Its Raining Men”. Artystka już przeszło dwadzieścia lat współtworzy kultową grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald's Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

Sylwester Ostrowski – saksofonista jazzowy, kompozytor, szef artystyczny festiwalu Szczecin Jazz oraz lider zespołu Jazz Brigade. W ostatnim czasie skupia się na swoim najnowszym projekcie – zespole Rey & Syl. Ten niezwykły zespół, prowadzony wspólnie z utalentowaną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles regularnie koncertuje na festiwalach całego świata.

 

Bilety dostępne na: https://www.biletomat.pl/bilety/sylwester-ostrowski-szczecin-22491/