Gdzie i kiedy?
Jazzment Klub
ul. Kurkowa 4/1 Szczecin
sobota, 2 marca 2024, 20:00
Za ile?
134,80 zł
Swój najnowszy projekt muzyczny Jose Torres tworzą z wrocławską wokalistką Bianką Urbanowską.

Bianka i Jose pierwszy raz spotkali się podczas koncertu promującego płytę Bianki w marcu 2023 roku. Po udanym koncercie postanowili połączyć swoje siły i zamiłowanie do muzyki we wspólny nowy projekt do którego zaprosili pianistę z Wenezueli Christiana.

Bianka Urbanowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu oraz absolwentką Akademii Bydgoskiej na kierunku Wychowanie Muzyczne. Od wielu lat w różnych składach koncertuje z muzykami z całej Polski m. in. z Bogdanem Hołownią, Mateuszem Kurkiem, Jackiem Prokopowiczem, Bartkiem Szopińskim, Piotrem Proniukiem, Andrzejem Kownackim, Flavio Gulottą, Stanem Breckenridge. Uczestniczka wielu przeglądów wokalnych m.in konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz talent show X-Factor i The Voice of Poland. W 2007 roku została wyróżniona przez Radio RMF FM w konkursie na interpretację utworu z repertuaru zespołu Yugopolis z piosenką „Niedziela”. Artystka w 2020 roku wydała pierwszą solową płytą. Producentem płyty jest toruński muzyk Mateusz Q- rek. By przekazywać swoją pasję do muzyki otworzyła w swojej rodzinnej miejscowości „Szkołę Muzyki Rozrywkowej” gdzie kształci wokalnie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Jose Torres czyli najbardziej znany „Kubańczyk” w Polsce. Z urodzenia w Havańczyk z wyboru wrocławianin. urodził Od ponad 40 lat aktywny na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Uwielbia instrumenty perkusyjne oraz wszelkiego rodzaju „przeszkadzajki”. Jest absolutnym wirtuozem wspomnianych instrumentów. Kocha twórczość ze swoich rodzinnych stron, czyli wszelkie rytmy żywiołowe, taneczne i energetyczne.

Jose założył pierwszy polski zespół salsowy „Salsa Tropical”. Współpracował z największymi muzycznymi sławami, między innymi: Marylą Rodowicz, Kayah, Zbigniewem Preisnerem, Stanisławem Soyką, Ewą Bem, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Grzegorzem Ciechowskim, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami, takimi jak: Raz Dwa Trzy, Budka Suflera, Maanam, czy Blue Café. Koncertował i nagrywał z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, czy Leszkiem Możdżerem. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej do między innymi takich ekranizacji jak „Krew i wino” z Jackiem Nicholsonem, „Bandyta”, „Prawo ojca”.

Jose Torres od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „instrumenty perkusyjne”, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”. Kubańsko-polski muzyk wielokrotnie pełnił funkcję kierownika muzycznego w licznych programach telewizyjnych, był gościem wielu znanych popularnych talk show. To właśnie tak zaczęła się jego medialna kariera, bowiem większość widzów kojarzyła i nadal kojarzy jego twarz z jednym z pierwszych w polskiej telewizji programów typu talk-show, a mianowicie „Wieczoru z Jagielskim”, emitowanego na antenie RTL 7 oraz TVP2, w latach 1998-2003. Jose znany był tam przede wszystkim z prezentowania instrumentalnych przerywników, najczęściej w momencie udanej puenty bądź zabawnych anegdot gości.

Christian Mora – pianista, wokalista, aranżer, kompozytor z Wenezueli. Gra od 13 roku życia. Studiował w konserwatorium muzycznym, ale jego wiedza jest bardziej empiryczna. Bardzo dobrze czuje się w różnych gatunkach muzycznych od jazzu po muzykę latynoamerykańską. W wieku lat 17 lat rozpoczął karierę międzynarodową. Grywał na największych scenach w Portugalii, Chinach, Hiszpanii, Hongkongu, Francji, Malezji, Ukrainie.Od lutego 2022 roku mieszka w Polsce. Koncertował w Polsce z tak wielkimi artystami jak Jose Torres, Ewa Bem, Bianka Urbanowska, Marcin Patrzałek, Piotr Baron i Leszek Cichoński, który ustanowił nowy rekord świata na „Gitarowym Rekordzie Świata” 2022 i 2023 we Wrocławiu. Obecnie współpracuje z zespołem Jose Torresa „HavanaDreams” oraz jako muzyk sesyjny. Bilet: 60zł, miejsca siedzące, nienumerowane (przy numerowanych stolikach).

 

Bilety dostępne na: https://www.biletomat.pl/bilety/jose-torres-trio-szczecin-24747/