Gdzie i kiedy?
Jazzment Klub
ul. Kurkowa 4/1 Szczecin
piątek, 17 marca 2023, 20:00
Za ile?
50 zł
Jola Szczepaniak, najbardziej znana szczecińska wokalistka, zasłużona pedagog i nauczycielka wokalu. Jola podczas koncertu w Jazzment Klub zaprezentuje się wraz ze swoimi podopiecznymi na wspólnym koncercie, który będzie swoistą puentą festiwalu.

 

Jolanta Szczepaniak to wokalistka jazzowa, pedagożka, kompozytorka, aranżerka i dyrygentka. Ukończyła Wydział Dyrygentury Chóralnej w Akademii Muzycznej w Poznaniu, była stypendystką Fundacji im. Stefana Batorego oraz renomowanej uczelni amerykańskiej Berklee College of Music w Bostonie, gdzie studiowała improwizację i wokalistykę jazzową u takich mistrzów jak Bob Stoloff. Obecnie sama uczy śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w PSM II st. w Szczecinie oraz w szczecińskiej Akademii Sztuki. Jest laureatką wielu konkursów i uczestniczką festiwali jak International Meetings of Jazz Vocalists w Zamościu (1992) czy Festiwalu „Jazz nad Odrą" we Wrocławiu (1995). Artystka regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi: Andrzejem Jagodzińskim, Krzysztofem Herdzinem, Kazimierzem Jonkiszem, Mieczysławem Szcześniakiem.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8211-jola-szczepaniak-i-szczecinscy-wokalisci-jazzment-klub-szczecin.html