Gdzie i kiedy?
czwartek, 16 marca 2023, 20:00
Za ile?
0-139 zł
Po raz pierwszy w Polsce! Chad Lefkowitz-Brown czyli „saksofonowy fenomen”.

 

Tak właśnie New York Daily News nazwał Chad LB. Koncertował na całym świecie z takimi gwiazdami jak Chris Botti czy Taylor Swift. Występował jako solista w premierowych zespołach takich jak Juilliard Jazz Orchestra, a wcześniej był ważnym członkiem nagrodzonej wieloma nagrodami GRAMMY Afro Latin Jazz Orchestra.

W wieku zaledwie 31 lat Chad stał się jednym z pierwszych jazzowych headlinerów swojego pokolenia, gromadząc w mediach społecznościowych b ponad 250 000 fanów na różnych platformach. Uznanie publiczności zdobył wirtuozerią swoich wykonań i oryginalnymi improwizacjami.

Chad już w wieku 11 lat był uznawany za cudowne dziecko jazzu w wieku 11 lat. Trafił pod skrzydła George'a Reeda, który był znany z tego, że wspierał takie legendy jak TeddyWilson, Buddy Tate i Marian McPartland. Chad kontynuował edukację w Brubeck Institute, prestiżowym programie stypendialnym stworzonym przez legendę jazzu Dave'a Brubecka. Podczas studiów w tym instytucie regularnie występował z Brubeckiem i był członkiem Brubeck InstituteJazz Quintet.

Chad otrzymał wiele wyróżnień podczas swojej kariery szkolnej, w tym DownBeat Magazine Student Music Awardsw takich kategoriach jak „Najlepszy solista jazzowy” i „Najlepszy oryginalny utwór”.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/7978-chad-lb-szczecin-jazz-2023-sala-kameralna-filharmonii-szczecin.html