Gdzie i kiedy?
INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych
Al. Wojska Polskiego 90
sobota, 6 października 2012, 17:00
Za ile?
wstęp wolny
Co się stało ze szczecińskim clubbingiem? Jeszcze kilka lat temu w Szczecinie z powodzeniem funkcjonowało wiele undergroundowych lokali. Dziś ciężko znaleźć niezależną ofertę klubową, a większość inicjatyw nie przyciąga mieszkańców. Połączone ekipy kolektywu PandaKru oraz portalu wSzczecinie.pl postanowiły poznać przyczyny takiego stanu rzeczy, realizując film dokumentalny.

Szczeciński clubbing - kiedy się zaczął i jakie były jego początki. Przez jakie etapy przeszedł, gdzie znajduje się obecnie? W którą stronę zmierza? Dlaczego kiedyś ludzie przychodzili tłumnie do lokali, a teraz jest problem z frekwencją na tematycznych imprezach klubowych? Jakie są tego przyczyny i gdzie szukać rozwiązania? Co można zrobić by poprawić sytuację?


Odpowiedzi na te pytania w filmie dokumentalnym „Szczecin Calling”, dla którego wywiadu udzieliły legendarne szczecińskie ekipy, producenci, didżeje, promotorzy imprez oraz właściciele klubów.

Chcemy pokazać, że scena oraz clubbing ewoluuje - od podziemia do komercji, od komercji do underground'u - zmiany na scenie klubowej są nieuniknione. W dalszym ciągu na scenie klubowej można znaleźć pasjonatów i fanów dobrego elektronicznego brzmienia, którzy kochają muzykę, kochają to co robią i to chcemy w filmie m.in. pokazać.- mówi Adrian Janowski, współrealizujący z Niną Pankiewicz i Wojciechem Wirwickim dokument „Szczecin Calling”.

Zaraz po premierze odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości.

Po premierze film będzie można zobaczyć w odcinkach na portalu wSzczecinie.pl.

Po premierze zapraszamy na audio-vizualny projekt '' Boogie Brain presents : Detroit - Berlin'' do Dawnej Zajezdni Tramwajów Konnych mieszczącej się na rogu Wojska Polskiego i Piotra Skargi , podczas którego wystąpi legenda z Detroit - Delano Smith , Ed Davenport z Berlina a całość dopełni autorski projekt wizualny Bf'a , Pani Pawlosky oraz Puh'a. 
6X2012, 19:00
Szczeciński Inkubator Kultury – Kino Obserwatorium
wstęp wolny.