Gdzie i kiedy?
Aleja Kwiatowa
sobota, 27 maja 2023, 10:00
Za ile?
darmowe
Święto Uniwersytetu Szczecińskiego to nie tylko okazja do celebrowania kolejnego roku działalności Uczelni, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania społeczności akademickiej szerszemu gronu.

Wielki festyn z okazji Święta Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się w sobotę w Alei Kwiatowej. W programie znalazło się sporo atrakcji. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w prostych badaniach naukowych i sprawdzić swoją sprawność ruchową. Na siedmiu stanowiskach pracownicy uczelni oraz studenci w przystępny i kreatywny sposób będą prezentować to, czym zajmują się na co dzień jako naukowcy. To doskonała okazja, by poznać wydziały i kierunki uczelni. W programie m.in.: zagadki logiczne i ćwiczenia sprawnościowe; zajęcia mikroskopowe i warsztaty pobierania DNA, quizy językowe, porady prawne, warsztaty z zakresu ekonomii behawioralnej oraz oszczędzania, strefa dziecięca pełna atrakcji, koncert Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego oraz zespołu studenckiego ATUT.

Nie zabraknie przedstawicieli Akademickiego Biura Karier, którzy przybliżą możliwości aplikowania o staże czy praktyki. W centralnym punkcie alei mieścić się będzie biuro rekrutacji US, gdzie przyszłym studentom przedstawione zostaną szerzej bogata oferta edukacyjna oraz proces rekrutacji.

Całe wydarzenie będzie można oglądać w Internecie. Transmisją przebiegu święta US na kanałach uczelnianych zajmie się uczelniana pracownia telewizyjna – UNIwizja, nadająca ze specjalnie przygotowanego studia.

 

Wydarzenie na FB: https://bit.ly/swieto-us