Gdzie i kiedy?
różne miejsca w Szczecinie
środa, 21 czerwca 2023, 17:00
Za ile?
darmowe
Język muzyki to język uniwersalny. Właśnie dlatego po raz kolejny filharmonia wychodzi z muzyką poza mury sali koncertowej i przenosi ją w przestrzeń miejską, gdzie wszyscy będziemy mogli cieszyć się dźwiękami w niecodzienny sposób. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa pod wieloma względami.

Po pierwsze: W tegorocznej edycji Święta Muzyki (Fête de la Musique) zespoły muzyczne będą rozmieszczone w różnych częściach miasta, tworząc muzyczne stacje, które będzie można odwiedzić podczas pochodu. Pochód rozpocznie się w siedzibie Filharmonii, skąd uczestnicy wyruszą w dalszą drogę.

Każda stacja będzie reprezentować muzycznie inny kraj, odsłaniając różnorodność kultur muzycznych świata. Tego dnia udamy się w muzyczną podróż do Irlandii, Ukrainy, Ameryki i Polski. Będzie to prawdziwa uczta dla zmysłów, podczas której będzie można posłuchać różnorodnych gatunków muzycznych, poczuć rytm i atmosferę różnych państw.

Po drugie: Po zakończeniu pochodu spotkamy się w Ogrodach Śródmieście gdzie, jak na Fête de la Musique przystało, odbędzie się huczny finał! W Ogrodach czeka na Was masa atrakcji i koncert finałowy. W bałkańskich rytmach do tańca porwie nas zespół BUBLICZKI- czyli septet dęto-smyczkowo-szarpany. To nie tylko wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ale także okazja do spotkania się z innymi miłośnikami muzyki.

Po trzecie i najważniejsze: Tegoroczne Święto Muzyki powstaje w wyniku pracy naszych fantastycznych wolontariuszy, którzy na ca co dzień czynnie wspierają naszą pracę. To oni, z pasją i zaangażowaniem, stworzą niezapomniany klimat tego wydarzenia.

 

ARTYŚCI

Orkiestra Perkusyjna „Gamelan”

Zespół „Moja Ukraina”

Zespół Seniorita działający przy Filharmonii w Szczecinie

Orkiestra Dęta „Szczecińska Trzynastka”

Studio Tańca Anna Kowalska

Akademia Tańca DK Dance

Bubliczki

Zespół Tańca Irlandzkiego Sedinum Celticum

 

HARMONOGRAM

17:00 Filharmonia w Szczecinie – Orkiestra Perkusyjna „Gamelan”

17:25 Plac Solidarności – Zespół „Moja Ukraina”

17:45 Plac Żołnierza Polskiego – Zespół Seniorita działający przy Filharmonii w Szczecinie

18:05 Adamowicza – Zespół Tańca Irlandzkiego

18:30 Plac Grunwaldzki – Orkiestra Dęta „Szczecińska Trzynastka”

19:00 Ogrody Śródmieście – Studio Tańca Anna Kowalska, Akademia Tańca DK Dance, Bubliczki