Gdzie i kiedy?
ul. Małkowskiego w Szczecinie na odcinku między Kinem Kosmos a ulicą Bogusława X
Od: niedziela, 22 lipca 2018, 12:00
Do: niedziela, 22 lipca 2018, 19:00
Za ile?
darmowe
II Street Day w Szczecinie będziemy świętować w niedzielę, 22 lipca, w godzinach 12:00-19:00. Tym razem imprezę zaplanowano na ul. Małkowskiego między Kinem Kosmos a ulicą Bogusława X.

Jak zapowiadają organizatorzy ze Szczecińskiego Ruchu Miejskiego:

"Street day (święto ulicy) – to czasowe zamknięcie ulicy dla ruchu aut (bądź jego znaczne ograniczenie) i oddanie jej przestrzeni mieszkańcom. Dzięki działaniu, które znane i coraz bardziej popularne jest na całym świecie, mieszkańcy mają okazję poznać swoją ulicę od zupełnie innej strony. To świetna okazja do integracji oraz aktywizacji lokalnych społeczności, a także do zapoznania się z ofertą lokalnych przedsiębiorców. To działanie wzmacniające więzi społeczne i wydobywające potencjał drzemiący w danej ulicy – pokazujące „jak mogłoby być”. Bo ulica to nie tylko chodnik, jezdnia, budynki i przejeżdżające (bądź parkujące) samochody, lecz przede wszystkim LUDZIE ją tworzący. Zarówno ci, którzy przy niej mieszkają i pracują, jak i ci, którzy ją odwiedzają. Ulica jest częścią wspólną miasta i należy ona do nas wszystkich. Stąd wzięła się idea street day.

Inspirowani wspaniałymi wydarzeniami na różnych kontynentach, na przykład „Ciclovía” w Bogocie, „Paris-Plages” w Paryżu, czy „Saint Catherine Street” w Montrealu, postanowiliśmy wyzwolić energię, która od lat drzemie w ul. Rayskiego. Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. 1.07.2018 r. mieliśmy do czynienia ze Świętem Ulicy z prawdziwego zdarzenia. Jesteśmy przekonani, że po raz kolejny my, szczecinianie, nie zawiedziemy i pokażemy, że DA SIĘ – bez dotacji, grantów, urzędów etc. Po prostu oddolnie – „z niczego”. Mieszkańcy mieszkańcom. Zapraszamy na kolejny Street Day w Szczecinie – tym razem na ulicy Małkowskiego (między Kosmosem a ul. Bogusława)!"

NIEDZIELA – 22 lipca w godzinach 12:00-19:00

Lista atrakcji:

- bookcrossing (wymiana książek)

- plantcrossing (wymiana roślin)

- wystawa zdjęć

- występy muzyczne

- występy taneczne

- bogata oferta gastronomiczna

- warsztaty dla dzieci

- malowanie buziek

- pokazy baniek mydlanych

- Darts

- pokazy football freestyle

Kto z nami będzie:

- Pub Coolturka

- Da Grasso Kosmos

- Bar Ha-Noi Szczecin

- Społeczna Straż Ochrony Zieleni Szczecina

- Kwiaciarnia Liliana Szczecin

- Restauracja Marshal food

- anapt

- Galeria Prata

- Szuflada z Bielizną

- Księgarnia ATUT

- Rayskiego - najlepsza ulica w mieście

- Palarnia Kawy Korona 1912

- Nowy Szczecin

- DepilConcept Polska

- OSWAJANIE SZTUKI

- Always and forever hungry

- Medeina

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/444852062683703/