Gdzie i kiedy?
Morskie Centrum Nauki
ul. Nad Duńczycą 1
piątek, 1 marca 2024, 18:00
Za ile?
darmowe
Kolejne spotkanie z cyklu „Żaglonauci” zapowiada się niezwykle interesująco. Czy można połączyć wyczynowe żeglarstwo ze wspinaczką na najwyższe góry świata? Monika Witkowska udowodniła, że tak. Jest zdobywczynią 4 ośmiotysięczników, Korony Ziemi i wielu innych szczytów

To druga Polka po Wandzie Rutkiewicz, która zdobyła K2 – najtrudniejszy z ośmiotysięczników. Jedyna osoba na świecie, która ma w swoim dorobku dwie najwyższe góry: Mount Everest i K2 oraz ich żeglarskie odpowiedniki: opłynięcie przylądka Horn i arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski. Jako pierwsza osoba opłynęła również arktyczną Czukotkę.

Monika Witkowska to także podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem ponad 180 krajów. Jest członkinią kapituły Konkursu Kolosy – najważniejszej w Polsce nagrody podróżniczej. Wiele lat prowadzi grupy trekkingowe na całym świecie, a w Himalajach czuje się jak w drugim domu. Dziennikarka i autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych. Spotkanie z cyklu „Żaglonauci” w Morskim Centrum Nauki w piątek 1 marca o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Prowadzenie: Katarzyna Wolnik-Sayna.