Gdzie i kiedy?
Książnica Pomorska
ul. Podgórna 15/16
czwartek, 7 marca 2024, 17:00
Za ile?
darmowe
Książnica Pomorska zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Antonim Kędzierskim, który opowie o swojej książce „A na Bermudach kwitną oleandry”. Tytuł ten opisuje niezwykłą podróż statkiem po tajemniczym Trójkącie Bermudzkim.

Zbigniew Antoni Kędzierski – ukończył studia w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Podczas wieloletniej pracy na statkach, na których pracował jako chief engineer, jak i podczas prywatnych podróży, zwiedził niemal cały świat. Zna cztery języki obce: angielski, niemiecki, hiszpański i rosyjski.

Od Autora:

Bywają opowieści, w które trudno czasem uwierzyć, choć historia, którą chcę opowiedzieć, miała się wydarzyć w rzeczywistości. Do dziś nie wiem, co o niej myśleć. Usłyszałem ją od przypadkowo poznanego mężczyzny. Miał na imię Martin i jest on bohaterem zdarzeń opisywanych w tej książce. Zdarzeń momentami tak nieprawdopodobnych, niesamowitych i dziwnych, jakby były wytworem wyobraźni chorego umysłowo człowieka. Wiele faktów zdawało się jednak prawdopodobnych, inne bez wątpienia były prawdziwe, a Martin opowiadał o nich bardzo przekonywająco. Słuchając go, ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że on to wszystko rzeczywiście przeżył. Nie wiem, czy ktokolwiek oprócz mnie zechce jeszcze w tę historię uwierzyć. Wiem jednak, że moim obowiązkiem jest się nią z Państwem podzielić. Szczególnie po wyjeździe Martina i jego ostatniej pozostawionej dla mnie wiadomości.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Klimczak.