Spotkania z Nauką to cykl otwartych wykładów na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, na które zapraszani są cenieni naukowcy i eksperci. Spotkania te nie tylko wzbogacają wiedzę uczestników, ale również inspirują do dalszego zgłębiania tematów, które mają realny wpływ na życie i zdrowie ludzi.
Spotkanie odbędzie się z inicjatywy dr n. med. Magdaleny Sycińskiej-Dziarnowskiej z Zakładu Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji PUM, która w związku ze współpracą między Uniwersytetami odbyła staż u Pana Profesora Parka i kontynuuje badania naukowe w ramach grantu NCN.
O Prelegencie:
Prof. Hyo-Sang Park jest profesorem i kierownikiem Katedry Ortodoncji na Uniwersytecie Narodowym Kyungpook w Daegu. Od 1998 roku wyznacza globalne kierunki w rozwoju i klinicznym zastosowaniu mikroimplantów ortodontycznych.
Jego dorobek naukowy obejmuje:
-
ponad 36 lat doświadczenia klinicznego,
-
10 patentów,
-
ponad 130 artykułów w międzynarodowych czasopismach,
-
6 podręczników i 10 rozdziałów książkowych poświęconych mikroimplantom ortodontycznym,
-
ponad 10 900 cytowań (Google Scholar),
-
wystąpienia jako keynote speaker na ponad 90 międzynarodowych konferencjach,
-
prowadzenie ponad 290 kursów szkoleniowych dotyczących technik mikroimplantów.
Profesor pełni również funkcję recenzenta w najważniejszych czasopismach ortodontycznych, m.in. AJODO, The Angle Orthodontist, EJO, Progress in Orthodontics, Orthodontics and Craniofacial Research, Journal of Orthodontics, KJO.
Jego aktualne badania koncentrują się na biomechanice i klinicznych zastosowaniach mikroimplantów, udoskonalaniu metod terapeutycznych oraz integracji mikroimplantów z leczeniem za pomocą przezroczystych nakładek ortodontycznych.
Do udziału w wydarzeniu zachęcamy studentów, a także doktorantów oraz dydaktyków. Wykład stanowi wyjątkową okazję do zdobycia najnowszej wiedzy, wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów z jednym z najbardziej wpływowych naukowców w dziedzinie ortodoncji.
Komentarze