Gdzie i kiedy?
sobota, 18 marca 2023, 11:00
Za ile?
darmowe
Już w sobotę, 18 marca pierwsza w tym roku szkolnym odsłona SOBOTY W PAŁACU – imprezy dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów, która po kilku latach wraca do Pałacu Młodzieży! Tym razem do uczestnictwa organizatorzy zapraszają również dzieci z Ukrainy. Będziemy się integrować poprzez wspólną zabawę, animacje ruchowe przy muzyce oraz aktywność plastyczną.

W trakcie spotkania uczestnicy usłyszą opowieść pt. „BAJKA O DRZEWIE” autorstwa Elizy Piotrowskiej, a ilustracje obejrzą na dużym, kinowym ekranie. Dodatkową atrakcją będzie zaangażowanie i integracja młodzieży polsko-ukraińskiej, która odczyta tekst książki dzieciom.

Po lekturze, prowadzący zaproszą dzieci do zabaw plastycznych i muzyczno–ruchowych, dzięki którym dzieci dowiedzą się jak ważne są drzewa dla nas i naszego środowiska! Będziemy udawać drzewo, wiatr szumiący w jego koronie, ptaki śpiewające i wijące gniazda wśród gałęzi. Najmłodsi utrwalą sobie rytm pór roku, dowiedzą się, skąd się biorą słoje w pniu, zrozumieją, dlaczego tak ważne są dla nas drzewa. Ozdobimy także wspólne drzewo kolorowymi liśćmi, a każde dziecko stworzy własnego, niepowtarzalnego leśnego stworka lub zwierzaka z drewnianych plastrów i kolorowych papierów. Drzewo – symbol działania, zostanie wyeksponowane w Pałacu Młodzieży i wykorzystane do stworzenia wystawy edukującej z zakresu ekologii.

Projekt SOBOTA W PAŁACU w roku szkolnym 2022/2023 realizowany jest przez Stowarzyszenie – Przyjaciele Pałacu Młodzieży w Szczecinie w ramach Programu Społecznik we współpracy z Pałacem Młodzieży – Pomorskim Centrum Edukacji.

Na wydarzenie obowiązują NIEODPŁATNE KARTY WSTĘPU. Więcej informacji na stronie: https://palac.szczecin.pl/2023/03/bajka-o-drzewie-sobota-w-palacu/