Gdzie i kiedy?
stadion przy ul. Bandurskiego 35
Od: sobota, 2 lipca 2016, 09:00
Do: niedziela, 3 lipca 2016, 20:00
Za ile?
darmowe
Sedina Horse Show - sport, pasja i edukacja. 2 i 3 lipca w Szczecinie odbędzie się druga edycja zawodów Sedina Horse Show, w ramach której zaplanowano regionalne zawody w skokach przez przeszkody, ale nie tylko! Podczas dwudniowej imprezy organizator przewiduje wiele atrakcji także dla osób niezwiązanych z jeździectwem. Zaplanowano m.in. pokazy i konkursy tak, aby każdy mógł poczuć się częścią tego wyjątkowego wydarzenia!
Podczas rozgrywek zawodnicy zmierzą się ze sobą w 15 konkursach skokowych od klasy L do klasy C. Ponadto, podczas zawodów odbędą się eliminacje skokowe koni 4-letnich do Mistrzostw Polski Młodych Koni 2016 r. Oprócz wymiaru sportowego Sedina Horse Show będzie miała charakter pokazowy, edukacyjny i promocyjny. W specjalnie wydzielonej strefie mieszkańcy Szczecina, będą mogli zapoznac się z jeździectwem, opieką nad zwierzętami oraz ich możliwościami szkoleniowymi.

W ramach imprezy oprócz zawodów skokowych organizator planuje różnorodne pokazy, a w szczególności:
- Pokaz kuców – najmłodsi zawodnicy prezentować będą spryt i umiejętności swoje i dosiadanych kuców podczas konkurencji Pony Games.
- Pokaz woltyżerki – zawodnicy pokażą bardzo trudną sztukę połączenia gimnastyki artystycznej z jeździectwem.
- Pokaz powożenia sportowego.
- Pokazy umiejętności szczecińskiej policji konnej.
- Pokazy łucznictwa – przedstawiciele jeźdźców zaprezentują staropolską metodę polowań i umiejętności jeździeckie.
- Pokaz psiego agility - sprawdza psią sprawność, zwinność i szybkość. Podczas pokazu będziemy mogli podziwiać umiejętności szkoleniowe psów oraz wyjątkową komunikację zwierzęcia z trenerem.


Fundacja Sedina HS – organizator wydarzenia stawia na najmłodszych! Dlatego też przewiduje sporo atrakcji dla dzieci – poprzez zabawną i przyjemną formę maluchy, ale także i starszaki będą zachęcane do uprawiania sportu i propagowania zdrowego stylu życia. W realizacji tego celu pomogą ośrodki jeździeckie z całego województwa, które będą czynnie działać podczas Sedina Horse Show.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 2 – 3 lipca na stadionie przy ul. Bandurskiego 35.

Wstęp bezpłatny.