Liczne koncerty, zajęcia i zabawy dla dzieci, plenerowa czytelnia, potańcówki, festyn z okazji urodzin Szczecina. Bardzo dużo dzieje się w wakacje w szczecińskim Ogrodzie Różanym

W każdą sobotę i niedzielę lipca o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym zaplanowano koncerty plenerowe. Na scenie wystąpią artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej. Południowym koncertom towarzyszyć będzie wystawa plenerowa pt. „Przemiany Szczecina - 20-lecie reformy samorządowej”, prezentująca zmiany, które dokonały się w przestrzeni miasta, a z których korzystają codziennie setki mieszkańców. Nowa filharmonia, bulwary, ulica Struga to te największe i najbardziej widoczne, jednak nie jedyne, albowiem zmiany dokonują się nadal, w mniejszej i większej skali tuż obok naszych okien.

Nie zabraknie też uwielbianych przez szczecinian różankowych potańcówek. W tym miesiącu na parkiecie spotykamy się w sobotę 7 lipca w godz. 16.00-19.00 i 21 lipca w godz. 17.00-20.00. Będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej, jak i światowych hitów. Przypominamy, że w tym sezonie zabawy taneczne odbywają się do 29 września!

Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy, kto odwiedzi Różany Ogród będzie może zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY każdego dnia!

PROGRAM:

13 - 15 lipca 2018, piątek - niedziela

Amerykańsko-włosko-polska Letnia Fiesta Jazzowa, podczas której zaprezentują się artyści związani z festiwalem Szczecin Jazz. Wystąpią rewelacyjni Freddie Hendrix, Attilio Di Pocce i Yah Supreme. W tegorocznej edycji wysłuchamy i zobaczymy wschodzącą gwiazdę włoskiej sceny muzycznej, wokalistę i gitarzystę Attilio Di Pocce, najbardziej "rozchwytywanego" nowojorskiego trębacza Freddie Hendrixa oraz znanego już szczecińskiej publiczności rapera i producenta Yah Supreme.

13 lipca 2018, piątek

godz. 19.00

Attilio Di Pocce "Free Brains"

14 lipca 2018, sobota

godz. 12.00

Sylwester Ostrowski Quintet feat. Freddie Hendrix "Szczecin Jazz"

godz. 11.00-14.00

Różanka Dzieciom "Polska rzeźba i zabawka ludowa". Tematem warsztatów będą polskie zabawki ludowe. Uczestnicy zajęć zapoznają się z ich historią, typami i charakterystyką (kształty, kolorystyka itp.) oraz z technikami ich wykonania. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spotkania się z prawdziwym twórcą ludowym oraz stworzenia, pod jego czujnym okiem i z pomocą, własnej zabawki. Ponadto uczestnicy zgłębią wiedzę o polskiej historii zabawkarstwa.

Wielkie tkanie - spotkanie przybliży temat tkaniny. Omówione będzie zjawisko „polskiej szkoły tkaniny”. Warsztatowo będzie to wielkie tkanie. Wykorzystamy jako bazę konstrukcje prostopadłościanów, aby na nich tkać przeskalowane może abakany jak Magdalena Abakanowicz, a może wielką serwetę, a może pajęczynę…

Spektakl bez słów „A kto tu” będzie świetną zabawą, zagadką, przygodą zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Spektakl bez słów, przygotowany i zagrany w taki sposób, aby publiczność stała się częścią przedstawienia. Muzyka do spektaklu, będzie tworzona na żywo i będzie natychmiastową reakcją na to, co dzieje się na scenie. Ze względu na swoją formę, pozbawiony słów, odpowiedni będzie także dla osób słabo słyszących.

15 lipca 2018, niedziela

godz. 12.00

Yah Supreme "Naked City"

21 lipca 2018, sobota

godz. 12.00

Koncert zespołu L.U.Z. BLUES. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70-tych i 80-tych.

godz. 11.00-14.00

Różanka Dzieciom

„Animacja i film” – spotkanie poświęcone będzie filmowi i animacji. W części praktycznej warsztatów zostanie zaprezentowany przykład animacji poklatkowej (wycinanka, plastelina), realizowanej pod kamerą. Uczestnikom zostaną przedstawione także możliwości kreowania animowanych światów, które mają nieograniczone możliwości ekspresji, jak i plastyki. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na wybranych przykładach filmowych jakie są możliwości animacji oraz jak ich mogą używać także sami domu.

"Koronka koniakowska” – zaproszone koronczarki z Koniakowa pokażą zainteresowanym, jak się hekluje, czyli szydełkuje. Zapoznają z podziałem i technikami wykonywania koronek (szydełkowe, igłowe, klockowe, siatkowe, frywolitki, teneryfowe).

"Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia" Małgorzata Frąckiewicz - Przy wspólnym czytaniu poznamy sylwetki czternastu niezwykłych kobiet, które zmieniły świat. Poznamy ciekawostki i informacje z przeróżnych dziedzin nauki. Wykonamy zadania i doświadczenia, dzięki którym odkryjemy świat na własną rękę w miejskim parku w Szczecinie.

godz. 17.00-20.00

Różankowa Potańcówka

22 lipca 2018, niedziela

godz. 12.00

Koncert Vladyslavy Vdovychenko - jej głos jest znany m.in. z filmu „Anna German”, w którym użyczyła głosu Joannie Moro. Vladyslavy Vdovychenko ukończyła Konserwatorium w Odessie, jest solistką tamtejszej Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany koncert upamiętniający jej twórczość.

28 lipca 2018, sobota

godz. 12.00

Koncert CHANGO feat Alicja Kruk.

CHANGO to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Skład: Szymon Drabkowski - gitara, Maciek Kałka - gitara basowa, Borys Sawaszkiewicz - instrumenty klawiszowe, Kuba Fiszer - perkusja.

Alicja Kruk - wokalistka szczecińskiego zespołu oho!koko. Sprawnie porusza się po obszarach licznych technik wokalnych, z powodzeniem eksperymentując na własnym głosie.

godz. 11.00-14:00

Różanka Dzieciom

„Na tropie zaginionej opowieści” - w Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan wszystkich książek… ale przed spektaklem warsztaty aktorskie. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną techniki, które pomogą dzieciom odgrywać emocje, wcielać się w określone role, pracować nad mową ciała, a także poprawną dykcją.

Malarstwo na tkaninie - uczestnicy zajęć będą malowali na tkaninie przy użyciu specjalnych farb, sztyftów i pędzli.

29 lipca 2018, niedziela

godz. 12.00

Koncert zespołu „Sklep z ptasimi piórami”. Na koncercie w Różance zabrzmią piosenki dobrze znane publiczności z płyt „Stempelek” i „O czym pani marzy”. Będą też utwory z najnowszego albumu „Taką cię widzę”, z którego jeden znalazł się niedawno na Liście Przebojów Trójki. Sklep zagra w składzie: Ryszard Leoszewski (gitara, śpiew), Mariusz Smoliński (piano), Krzysztof Ciesielski (kontrabas), Lech Grochala (perkusja).

Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny