Gdzie i kiedy?
Krzywy Gryf
ul. Kolumba 5
piątek, 2 czerwca 2023, 19:00
Za ile?
30 zł
Kolejny koncert z cyklu ROMANTIC ROCK & SYNTH-GOTHIC NIGHT vol.7

ROSEGARDEN – Szczecin, PL

Pierwszy raz jako Rosegarden grupa wystąpiła w 2016 roku. Później, po zmianach personalnych ustabilizował się skład, który pracował nad nowym materiałem i nagrał utwory z męskim wokalem. Także wtedy Rosegarden opublikował też pierwszy teledysk „Nowomowa”.

Punktem zwrotnym było pewne spotkanie w 2021 roku, gdy do składu dołączył perkusista Ziemowit Pawluk i znana świetnie z Moonlight wokalistka Maja Konarska. W Moonlight grał zresztą także Andrzej Kutys.

W tym składzie przygotowali kolejne nagrania, zrealizowane w studiu Stobno Records wiosną 2022 roku. To była bardzo intensywna, krótka, raptem czterodniowa sesja. Teraz nadszedł moment, aby przedstawić te piosenki słuchaczom.

Swoją muzykę, nieco z przymrużeniem oka, przyjaciele zespołu nazywają „Atmosferic Romantic Progressive Rock”. Na pewno wszystkie te elementy gdzieś przenikają się w rockowych utworach Rosegarden, tworząc niepowtarzalną całość. Czasami brzmiącą mocno, czasami lirycznie i nastrojowo. Bo i każda z osób tworzących Rosegarden wnosi tu swoją, niepowtarzalną, muzyczną wrażliwość.

Skład: Maja Konarska – wokal, Krzysztof Knasiński – gitara, Andrzej Kutys – gitara, Radosław Lis – gitara basowa, Ziemowit Pawluk – perkusja

 

STILLNOX

Trójmiejski duet Martin Seraphin & Adam Wołoszczuk. Historia projektu sięga 2002 roku, z płyta "Mercury" 2019 jako solowym wydawnictwem Martina z udziałem 5 div polskiej muzyki klimatycznej. Rok 2020 przynosi drugi album "Aten", nagrany wspólnie z LaToyą oraz Gregorem Rosem.

W 2021 roku Martin łączy siły z Adamem Wołoszczukiem, który jest autorem muzyki do najnowszego albumu. Płyta "MALUM" ukazała się 25 marca 2022 roku, przynosząc do tej pory 4 single i teledyski a także bardzo dobrą recenzję 4* w magazynie Teraz Rock. Zespół w czerwcu zaczał trasę koncertowa promującą nowy album, grając 11 koncertów w całej Polsce, z tego 7 u boku Closterkeller jako ich support. W międzyczasie 14.10.2022 odbył się specjalny koncert z okazji XX – lecia istnienia projektu. Zespół zagrał w Warszawie, gościnnie wystąpiły : Inga Habiba (Lorien) oraz La Toya.

25 marca ukazał się nowy album „AQUAMARINE”, czwarty w dyskografii STILLNOX. Na płycie znajdują się nowe utwory, kilka zaskakujących coverów jak i pierwszy raz w historii STILLNOX – remixy. Płyta jest wydana w pięknym akwamarynowym digipacku i jest do kupienia na koncertach. Dopelnieniem jest dodatkowa płyta z remixami i wersjami, których nie ma na płycie Aquamarine. Wersja limitowana dostępna tylko ja koncertach.

Trasa to kontynuacja promocji płyty „MALUM” i jednocześnie nowego albumu pod szyldem „MALUM & AQUAMARINE TOUR 2023”. Jak zawsze na pewno nie zabraknie niespodzianek! Skład: Martin Seraphin – wokal, teksty; Adam Wołoszczuk – muzyka, instr.klawiszowe, gitara

 

KEstrella – Warszawa, PL

Kestrella, a właściwie Wioleta Kowalczyk: wokalistka, autorka muzyki oraz tekstów. Wykonuje muzykę z pogranicza rocka symfonicznego i alternatywy z domieszką ,,gotyckiego myślenia" przejawiającego się głównie w tekstach. W 2016 roku światło dzienne ujrzał jej pierwszy teledysk pt. „Pustka”, promujący tym samym album ,,d-moll-k", który ukazał się w kwietniu 2017. Na krążku znalazło się jedenaście utworów inspirowanych emocjami artystki. Kolejnymi singlami były utwory ,,Cierpienie” oraz ,,Nienawiść”.

W 2021 roku ukazał się czwarty teledysk KEstrelli, pt.,, Cichy Krzyk” nagrywany przez cały rok na potrzebę zmienności pór roku. Utwór znalazł się na drugim albumie ,,After” wydanym w maju 2022.