Gdzie i kiedy?
plac Praw Kobiet
sobota, 24 czerwca 2023, 09:00
Za ile?
darmowe
Zaplecze Teatralne Teatru Współczesnego zaprasza na odpoczynek inny niż wszystkie, bez presji, bez narzucania formy.

W natłoku gotowych animacji i rozwiązań, pomysłów organizatorów na relaks, Współczesny chcemy pozwolić na zagłębienie się w siebie i skorzystanie z przestrzeni na swój sposób.

Teatr zaprasza do wspólnego odpoczywania w dowolny sposób w 4 strefach: śniadaniowej, strefie zabawy, strefie ekspresji twórczej, strefie chillu po swojemu.

Jak zapowiada Współczesny: „W strefie śniadaniowej przygotujemy miejsce na śniadanie, które można przynieść w koszu piknikowym i zjeść z innymi mieszkańcami miasta. Nie zamierzamy niczego sprzedawać. Nie planujemy zapraszać foodtracków ani innych sprzedawców żywności.

W strefie ekspresji twórczej pozostawimy rolkę papieru do malowania, duże pędzle, wałki i farby w różnych kolorach, kredki, pastele. Tu również nie planujemy wydawać instrukcji, chcemy dać tylko możliwość skorzystania i oddania się przyjemności malowania, na którą nie ma czasu, albo która nie przyszła nam jeszcze do głowy.

W strefie chillu po swojemu planujemy postawić leżaki, położyć kocyki i półkę z książkami i grami planszowymi. Sugerujemy też możliwość nicnierobienia, przyjścia z własną książką, muzyką w słuchawkach czy gazetą, której jeszcze nie przeczytaliśmy.

W strefie zabawy przygotujemy koła hula-hop, skakanki, maty do jogi, bańki mydlane. Proponujemy też poruszanie się we własnym rytmie solo, w duecie czy innych konfiguracjach do swojej muzyki w słuchawkach”.

O 11:00 będzie można skorzystać z odpoczynku wg instrukcji podawanych przez pedagożkę teatralną z Teatru Współczesnego. Instrukcja powstała z inspiracji książką Tomasza Stawiszyńskiego „Reguły na czas chaosu”, która sugeruje przyjrzenie się sobie, oderwanie się od mediów społecznościowych i pogodzenie tego, co racjonalne z tym, co emocjonalne. Nienachalne polecenia pozwolą na wejście w głęboki odpoczynek z refleksją nad sobą.