Gdzie i kiedy?
Hala Odra
piątek, 17 marca 2023, 19:00
Za ile?
55-75 zł
Organizatorzy zapraszają na magiczny wieczór z Ramoną Rey, podczas którego artystka zaśpiewa dla nas utwory z repertuaru Kory!

 

Była wokalistka zespołu Maanam uchodzi za legendę polskiego rocka. Wylansowała takie przeboje jak „Boskie buenos”, „To tylko tango”, „Kocham cię, kochanie moje”, „Krakowski spleen” i wiele innych.

Pomimo swojego odejścia w 2018 r., wciąż stanowi źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń muzyków i to właśnie z tego powodu Ramona Rey zdecydowała się sięgnąć po jej utwory. Jak sama mówi: „Kora miała największy wpływ na moją twórczość. Od zawsze fascynowały mnie jej teksty, bezkompromisowość i niezwykła charyzma”.

Ramona Rey to polska piosenkarka muzyki pop i klubowej, autorka tekstów i śpiewaczka operowa. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-aktorskim. Razem z Igorem Czerniawskim tworzy duet muzyczny pod ta samą nazwą. Ich twórczość to szeroko pojmowana muzyka elektroniczna. W swoich kompozycjach wykorzystują brzmienia techno, elektro i trapu. Jednym z pierwszych koncertów był występ na Festiwalu w Jarocinie. Z powodzeniem koncertują na świecie – występowali m.in. na Festiwalu Czereśniowy Las w Parku Gorkiego w Moskwie, gościli na scenach w Niemczech, Francji, Portugalii, Rosji i Kazachstanie. Jest laureatką wielu nagród i nominacji (Fryderyki, Superjedynki, Vena Festiwal, Yach Festiwal).

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8133-ramona-rey-spiewa-piosenki-kory-hala-odra-szczecin.html