Gdzie i kiedy?
Książnica Pomorska
ul. Podgórna 15/16
czwartek, 8 grudnia 2022, 17:00
Za ile?
darmowe
Książnica serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie prezentujące książkę „Album studiosorum Pedagogium Książęcego w Szczecinie (1576-1666)” oraz bazę danych pod tym samym tytułem.

 

Zarówno książka, jak i baza danych zawierają dane pozyskane z jednego z najcenniejszych rękopisów Książnicy Pomorskiej, stanowiącego matrykułę Pedagogium Książęcego w Szczecinie – najstarszej uczelni, działającej w naszym mieście. Opracowanie i udostępnienie treści zabytkowego rękopisu w dwóch wymienionych formach jest efektem realizacji w Książnicy Pomorskiej projektu „Dziedzictwo akademickie Pomorza Zachodniego”, który otrzymał wsparcie finansowe z Ministerstwa Edukacji i Nauki (w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – moduł Wsparcie bibliotek naukowych) oraz z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

W spotkaniu wezmą udział wydawcy rękopisu: dr hab. Agnieszka Borysowska i dr Michał Gierke z Książnicy Pomorskiej, a rozmowę poprowadzi dr Małgorzata Cieśluk (Uniwersytet Szczeciński).