Gdzie i kiedy?
Od: wtorek, 9 maja 2023, 10:00
Do: piątek, 30 czerwca 2023, 18:00
Za ile?
darmowe
Wystawa Fotoklubu Zamek. Autorem zdjęć jest Sławomir Fiebig, członek Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Zdjęcia wykonane zostały w 1992 roku w położonej wśród lasów wiosce Silenai pod Wilnem, która urzeka swoją atmosferą społeczności odizolowanej od współczesnej, miejskiej cywilizacji.

Sławomir Fiebig urodził się w 1953 w Pleszewie. Lata dzieciństwa spędził w Żerkowie, gdzie wykonał swoje pierwsze fotografie. W 1968 roku przeniósł się do w Gdańska, a od 2021 roku mieszka na wsi w okolicy Trójmiasta. Jest absolwentem Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Społecznego Studium Fotografii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Zajmuje się fotografią klasyczną, diaporamą i serigrafią. Jego prace brały udział w wielu konkursach i wystawach.

Zdjęcia Sławomira Fiebiga można odnaleźć w wydawnictwach albumowych i książkowych (przede wszystkim reportażowe zdjęcia z czasów „pierwszej” Solidarności i stanu wojennego). Jego diaporamy były nagradzane na festiwalach krajowych i zagranicznych. Jedna z nich, poświęcona stanowi wojennemu, była wyświetlana podczas koncertów Jeana-Michela Jarre’a w Gdańsku w 2005 roku. 2500 historycznych zdjęć Sławomira Fiebiga znajduje się w kolekcji Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. W ostatnich latach autor skupił się na działalności wystawienniczej zdjęć archiwalnych oraz tworzonych współcześnie. Fiebig jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, oraz międzynarodowej organizacji diaporamistów AV-Dialog.