Gdzie i kiedy?
sobota, 11 marca 2023, 16:00
Za ile?
darmowe
W dniach 10-12 marca o godz.19:00 wraca na scenę Teatru Współczesnego w Szczecinie jedno z największych wydarzeń teatralnych minionego sezonu, czyli Odlot Zenona Fajfera w reżyserii Anny Augustynowicz – spektakl nagrodzony m.in. Grand Prix XXVIII Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i Nagrodą Swinarskiego.

 

W przedstawieniu występuje były dyrektor tej sceny Bogusław Kierc - aktor, reżyser, legenda polskiego teatru. Kierc jest również znakomitym poetą, od lat publikującym swoje teksty w szczecińskim Wydawnictwie Forma. Właśnie ukazały się dwie nowe książki tego autora: Był sobie (2022) i Dla tego (2023).

W tym samym wydawnictwie już trzeci tom, zatytułowany Pieśń słowronka (2023), opublikował autor Odlotu Zenon Fajfer - awangardowy poeta, twórca liberatury, nowego gatunku literackiego łączącego tekst z formą książki w integralną całość.

Wszystkich chętnych na spotkanie z twórczością obu poetów zapraszamy w sobotę 11 marca o godz.16:00 na Scenę Nowe Sytuacje (Wały Chrobrego 3, wejście od. ul. Szczerbcowej). Czytających swoje wiersze autorów przywita i ugości sama Anna Augustynowicz.