Gdzie i kiedy?
Różanka
niedziela, 25 czerwca 2023, 11:00
Za ile?
darmowe
Organizatorzy zapraszają do wspólnego spędzenia czasu wśród pięknego anturażu.

– Wydarzenie jest skierowane do Wszystkich Mieszkańców Szczecina i nie tylko Entuzjastów, Fotografów, Modelek, Modeli, Artystów- zachęcamy do ubioru w stroje z epoki. Mogą to być stroje średniowieczne, barokowe, wiktoriańskie, edwardiańskie, „Wielki Gatsby”, czasy międzywojenne, lata 50. XX wieku –jest tutaj dowolność – zachęcają organizatorzy.

Będzie to okazja do fotografowania modelek i modeli, a także do rozmów, wymiany wspólnych doświadczeń na drodze artystycznej.

 

Organizatorami pikniku są:

Olga Dąbkiewicz – pseudonim artystyczny „Marvelous Retrolady”. Jest wieloletnią modelką retro/vintage/pin up. Jest członkiem ogólnopolskiej grupy Pin Up Poland. Od dwóch lat organizuje plenery fotograficzne „Retro Vibes” na terenie województwa zachodniopomorskiego. Od lat jest związana z modą. Lubi przerabiać ubrania i dawać im nowe życie. Bawi się modą i łączy klasykę z rozwiązaniami modernistycznymi.

Andrzej Graba Grabowiecki – całe życie związany z fotografią. Profesjonalny fotograf fotografujący z nieokreślonej potrzeby serca. Członek Honorowy Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.Prowadzi Pracownię rekonstrukcji procesów fotograficznych ,,ALTANA 1893" mieszczącej się w odbudowanym XIX studio.

 

11:00 Rozpoczęcie Pikniku Fotograficznego w stylu Retro

11:20 „Panie proszą Panów”, czyli „Biały Walc”

11:25 „Czy można Panią prosić do walca”– najpiękniejsze walce wszech czasów.

12:00 Rozmowa Olgi Dąbkiewicz z Zuzanną Gonerą – antropolożką, pasjonatką historii, członkiem Stowarzyszenia Denkmal Pomorze – na temat mody międzywojennej.

12:40 Pokaz mody stylizowanej na lata międzywojenne wykonany przez GRH „Szarotki”, Zuzannę Gonerę, Martę Maldolorę Cieślak.

13:00 Practise wybranego tańca prowadzony przez tancerzy Szkoły Tańca Lindy Hop Szczecin.

14:00 Konkurs na najbardziej oryginalną kreację retro. Wytypujemy 3 zwycięzców. Przewidziane są upominki.

W trakcie trwania pikniku przewidziano:

– plenerowe studio fotograficzne STF Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne

– praktyczne warsztaty fotografowania starymi obiektywami prowadzone przez Andrzeja Grabę Grabowieckiego

– instalacje kwiatowe, jako tło do wykonywania zdjęć wykonane przez Anastasiia Tron