Gdzie i kiedy?
Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin
piątek, 9 czerwca 2023, 21:00
Za ile?
45 zł przedsprzedaż, 55 zł w dniu koncertu
Organizatorzy zapraszają na koncert czeskiej bluesowo-soulowej grupy.

Grupa powstała w 1999 roku, aw 2000 roku została jednym ze zwycięzców konkursu show Blues Aperitiv. Od tego czasu jesteśmy zapraszani na wiele imprez tego typu. Blues Alive, International Blues Night, European Jazz Days, Czechoslovak Jazz Festival, Blues nad Bečvou, Jazz Goes To Town, Letnia Scena Pod Mostem czy np. festiwal folklorystyczny Zahrada.

Za granicą bluesowe festiwale w Polsce – Rawa Mazowiecka, Suwałki, Kożuchów, Leszno, Sława, Przeworsk, Bolesławiec, Zamek Kliczków, Blues Express i inne, na Słowacji Bratislava Livin' Blues festival, czy Jazz & Blues Fest Levice.

Jednak poza „wielkimi” scenami chętnie przyjmują zaproszenia do klubów. Są już znani bywalcom takich barów jak Akord czy Blues piwnica w Pradze, Stará Pekárna, restauracja Pivovarská w Brnie, Černý Pavouk i Templ w Ostrawie, Jazz Tibet Club, Ponorka czy Bounty w Ołomuńcu, Golem, Loft 577 i Zelenáčova Šopa w Zlínie, Highway 61 w Czeskich Budziejowicach, czy Aligátor w Bratysławie, Klikk Pub w Nové Zámky, a także w wielu klubach w Polsce.

We wrześniu 2007 roku, przy okazji kręcenia programu telewizyjnego Blues ze Starych Pekárny, ochrzcili drugą płytę a w listopadzie kręcili z ČT program telewizyjny Dobré ráno. Płyta była również prezentowana w programie Rockle Czeskiego Radia Ołomuniec, w programie Rendez-vous Czeskiego Radia Brno czy w Radiu Proglas. Sampli z płyty można było też od czasu do czasu usłyszeć w audycjach jazzowych na antenie ČR3 Vltava, na falach Czeskiego Radia Ostrava i innych audycjach radiowych.

Trzecią płytę zatytułowaną All Night Long nagrali w sierpniu 2016 oraz 21.10. Rok 2016 został ochrzczony z okazji 10. rocznicy Czechosłowackiego Festiwalu Jazzowego – Jazz u piva 10 koncertów promocyjnych w Restauracji Pivovar. 7.11. W 2016 roku ta płyta była również prezentowana w audycji na żywo programu Rockle Czeskiego Radia Ołomuniec.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8576-mothers-follow-chairs-free-blues-club-szczecin.html