Fabuła dramatu Michała Bułhakowa osnuta jest wokół ostatnich lat życia Moliera.

Oto Paryż, druga połowa XVII wieku. Molier za wszelką cenę chce wystawić swoją sztukę pt. „Świętoszek”, tekst jak na tamte bardzo skandaliczny, bo atakujący bigoterię i religijność na pokaz. Dlatego przeciwko pisarzowi występują dostojnicy kościelni, a arcybiskup Paryża różnymi sposobami próbuje pozbawić go łask króla.

Mimo iż kariera Moliera obfituje w liczne sukcesy, jego życie miłosne układa się rozmaicie. Oto po definitywnym rozstaniu z dawną kochanką - Magdaleną Bejart, dramatopisarz związuje się z jej młodszą siostrą, Armandą. Ta aktorka nie jest mu jednam wierna. Do tego po Paryżu zaczyna krążyć plotka o kazirodczym związku Moliera i Armandy. Mówi się o tym, że Armanda jest córką Magdaleny Bejart i Moliera, która urodziła się podczas eskapady ich teatralnej trupy na prowincję.

 

dramaturgia: Daria Kubisiak

reżyseria: Rafał Szumski

scenografia, kostiumy: Aleksandra Grabowska

muzyka: Karol Nepelski, Oktawia Pączkowska

choreografia: Aleksander Kopański

reżyseria świateł: Monika Stolarska

asystent reżysera: Natalie Brodzińska

 

Obsada: Olga Adamska, Dorota Chrulska, Natalie Brodzińska, Piotr Bumaj, Michał Janicki, Sławomir Kołakowski, Zenon Klaus, Karol Olszewski, Dariusz Majchrzak, Aleksander Różanek, Marcin Sztendel, Joanna Mizgier (gościnnie), Wojciech Wysocki (gościnnie)