Gdzie i kiedy?
Akademia Sztuki w Szczecinie, al. Niepodległości 40
piątek, 12 maja 2023, 17:00
Za ile?
darmowe
12 maja w piątek o godzinie 17.00 w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego – siedzibie Akademii Sztuki w Szczecinie przy al. Niepodległości zaplanowany jest międzynarodowy koncert jazzowy „The Nature of Unity”. Wystąpią Maciej Grzywacz – gitara, Michał Starkiewicz – gitara, Tomasz Licak – saksofon tenorowy, Dima Bondarev (UA/DE) – trąbka, Joanna Gajda – fortepian, Flavio Gullotta (ITA) – kontrabas oraz Radek Wośko (PL/DK) – perkusja.

– Współczesny jazz europejski jest owocem jedności i współpracy muzyków, którzy dzięki możliwości swobodnego podróżowania, korzystają z wzajemnych doświadczeń i inspiracji, tworząc nowe unikatowe brzmienia i wartości – mówi Tomasz Licak, koordynator koncertu. – Jest to muzyczny fenomen, wyrastający z wymiany, migracji, karmiący się różnorodnością i wymianą kulturową. Muzyka jazzowa i improwizowana w sposób nierozerwalny związana jest z historią jednoczenia się Europy, powstaniem i rozwojem Unii Europejskiej.

Podczas wspólnego koncertu muzycy z Polski, Włoch oraz Danii, uhonorują dorobek ostatnich lat jednoczącej się Europy, grając pod hasłem „The Nature Of Unity”. Utworzony na tę okazję Ensemble zaprezentuje autorskie kompozycje.

Bezpłatne wejściówki na koncert będą rozdawane na godzinę przed wydarzeniem w Pałacu Ziemstwa Pomorskiego.