Gdzie i kiedy?
INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych
Al. Wojska Polskiego 90
poniedziałek, 2 października 2023, 14:00
Za ile?
darmowe
Organizatorzy zapraszają na niezwykłe wydarzenie „Między Dźwiękami”, które celebruje zarówno Światowy Dzień Muzyki, jak i Ogólnopolski Dzień Osób z Afazją Rozwojową.

To projekt terapeutyczny dla osób z autyzmem, afazją rozwojową i pokrewnymi zaburzeniami, zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt koncentruje się na wykorzystaniu różnych form muzycznych do muzykoterapii i aktywizacji społecznej osób z afazją rozwojową i autyzmem, ukazując przestrzeń pomiędzy dźwiękami jako wspólną dla różnych grup. Dźwięk jest fundamentalną częścią naszego życia, wpływa na percepcję otaczającego nas świata. Muzyka jest narzędziem leczniczym i wyrazem emocji, obecna w codziennym życiu. Planowany koncert będzie zawierał komunikaty alternatywne w języku AAC PIC, ułatwiające komunikację osób z autyzmem. To unikatowe podejście umożliwi uczestnikom spełnianie potrzeb komunikacji oraz doświadczanie samorealizacji w tworzeniu projektu artystycznego.

–Dołączcie do naszego artystycznego świętowania i wsparcia dla osób z afazją rozwojową i autyzmem, by razem doświadczyć niezapomnianej przestrzeni między dźwiękami – zachęcają organizatorzy.

Więcej informacji na stronie www.atomyautyzm.com.pl

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie ATOMY (Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia Osób z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami Psychicznymi) w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu Mikrodotacje Lokalne Przedsięwzięcia FIO w Województwie Zachodniopomorskim 2021-2023