Gdzie i kiedy?
Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 54 (ProMedia)
al. Wojska Polskiego 2 / Szczecin
poniedziałek, 27 maja 2024, 18:00
Za ile?
darmowe
MBP zaprasza na wydarzenia w projekcie „W Pogoni za książką”.

Połączymy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin świat książek, aby nie tylko chodzili na mecze, lecz także czytali, inspirując się swoimi idolami.

W maju nasz „mecz” przebiegnie następująco:

„Pierwszą połową” będzie spotkanie z Jackiem Inglotem — autorem fantastycznych przygód Eri i smoka — zapraszamy 20 maja (pn.) o godz. 10:00 oraz 12:00.

”W przerwie meczu” 24 maja (pt.) o godz. 17:00 wszyscy mali kibice i kibicki sportowe na Jasnych Błoniach razem z piłkarzami Pogoni Szczecin poczytają i potrenują sztuczki „Z piłką i książką na trawie”.

”Druga połowa” to inspirujące warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, które odbędą się 27 maja (pn.) o godz. 18:00.

 

20 maja (pn.) o godz. 10:00, a także po raz drugi o godz. 12:00 swoimi książkami zaczaruje Was Jacek Inglot, który wymyślił i spisał przygody dzielnej Eri i jej smoka.

Podczas interaktywnych spotkań dowiecie się m.in. na czym polega czarowanie, jak wymyślić i wypowiedzieć własne zaklęcie oraz gdzie znaleźć magię w świecie dookoła.

Wspólnie poczytamy i porozmawiamy podczas tych magicznych lekcji w bibliotece.

Jacek Inglot – pisarz, publicysta, redaktor, pedagog. Dwukrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, w 2013 roku został nominowany do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus (półfinał) za powieść „Wypędzony”, a w 2017 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Juliusza Żuławskiego za „Polskę 2.0”. W 2018 roku zdobył I miejsce w konkursie #Wolność – czytaj dalej w kategorii powieść historyczna dla młodzieży w wieku 15-18 lat, za utwór „Operacja Komendant. Misja w czasie” (2019). Napisał cykl młodzieżowej fantasy złożony z powieści „Eri i smok”, „Eri czarodziejka” oraz „Eri w Mrocznych Górach”.

Inglot jako autor nie ogranicza się do jednej konwencji literackiej. Pisze zarówno hard SF, jak i fantasy, horror czy historię alternatywną, dobrze sobie radzi również w mainstreamie, tworząc powieści sensacyjne i historyczne. Od 1998 roku należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

27 maja (pn.) o godz. 18:00 zapraszamy do otwarcia „Literackiej skrzyni inspiracji”.

Warsztaty literacko-plastyczne, nawiążą do opowieści Jacka Inglota „Eri i smok”. Podczas tego spotkania, dzieci będą mogły poznać bliżej bohaterkę tej opowieści i stworzyć własną historię pełną przygód. Zajęcia potrwają do 2 godzin.