Gdzie i kiedy?
Książnica Pomorska
ul. Podgórna 15/16
Od: poniedziałek, 1 maja 2023, 09:00
Do: piątek, 30 czerwca 2023, 19:00
Za ile?
darmowe
W GALERII JEDNEGO OBRAZU, w maju i czerwcu swoje Małe Formy Graficzne i Ekslibris prezentuje WIESŁAWA KURDEK. Ukończyła Studium Reklamy w Katowicach oraz Wyższą Szkołę Sztuki Użytkowej (obecnie Akademia Sztuki) w Szczecinie (dyplom w pracowni Plakatu i ilustracji u prof. Grzegorza Marszałka). Zajmuje się grafiką i malarstwem. Od 2002 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1999-2016 należała do SMSP „Brama” w Stargardzie.

Prezentowane Małe Formy Graficzne i Ekslibris powstały w latach 2018 – 2022. Wiodącym tematem zestawu grafik wykonanych w technice suchej igły jest przyroda i natura.

O swoich działaniach artystycznych mówi : „Kiedy wielkie problemy tego świata zbyt mocno zaczynają przytłaczać, próbuję odetchnąć wśród małej formy graficznej, dającej niezliczone możliwości opowiadania za pomocą maleńkiej, ale jakże wciągającej kreski”.

Prezentowana grafika „Dzień kota” – otrzymała I nagrodę na międzynarodowym konkursie „Primo Premio Grafica Italiana” w Padwie (Włochy) w 2020 roku .

GALERIA JEDNEGO OBRAZU w Książnicy Pomorskiej pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków istniej już 15 lat. Kuratorem nieprzerwanie jest art. plast. Grażyna Gawęda. W galerii prezentowane są prace artystów – członków ZPAP Okręgu Szczecińskiego . Są to najczęściej pojedyncze obrazy, zestawy prac wykonywane w różnych technikach graficznych lub malarskich, które łączy motyw lub temat przewodni.