Gdzie i kiedy?
Klub Storrady – Domek Grabarza
ul. Storrady 2. Szczecin
piątek, 15 kwietnia 2016, 19:00
Za ile?
15 zł
Jeden z najbardziej wyrazistych polskich zespołów sceny improwizowanej, grupa LOTTO zagra w cyklu Tego Słucham. Do Szczecina przyjedzie 15 kwietnia, już z nowo wydaną płytą. Koncert tradycyjnie w Domku Grabarza.
LOTTO to trio z Łukaszem Rychlickim (Kristen) na gitarze, Mike'em Majkowskim na kontrabasie i Pawłem Szpurą na perkusji. Na koncie mają debiutancką płytę wydaną pod koniec 2014 roku, zatytułowaną „Ask the Dust”. Krążek zebrał dużo pochlebnych recenzji. Jeszcze więcej dobrego można przeczytać o ich występach na żywo, które znacznie różnią się od studyjnych nagrań. Trójka muzyków słynie z umiejętności budowania niezwykłego nastroju i twórczego improwizowania. Mimo tego, że ich płyty wypełniają stonowane, pełne skupienia kompozycje, na żywo poziom hałasu znacznie rośnie, podobnie jak liczba zaskakujących zwrotów. LOTTO łączy eksperymentalne i post rockowe gitarowe wątki z awangardowym jazzem. To zdecydowanie najwyższa półka polskiej sceny improwizowanej. Do Szczecina zespół przybędzie już ze świeżo wydaną płytą „Elite Feline”, która w duchu minimalizmu mieścić będzie jedynie dwie rozbudowane ścieżki.

Po koncercie, od godz. 22:00 odbędzie się impreza na 5-lecie portalu TegoSlucham.pl, organizującego cykl koncertowy Tego Słucham. W programie krótkometrażowe filmy związane z muzyką oraz dawka polskich alternatywnych dźwięków z lat 2011-2016.

LOTTO w cyklu Tego Słucham
piątek, 15 kwietnia, godz. 20:00
Klub Storrady (Domek Grabarza), ul. Storrady 2
bilety: 15 pln

foto: materiały prasowe