Gdzie i kiedy?
Hala Odra
Bulwar Maurycego Beniowskiego 5
niedziela, 10 grudnia 2023, 12:00
Za ile?
darmowe
Oprócz uśmiechniętych, radosnych ludzi i ciepłej, rodzinnej atmosfery, nie zabraknie wspaniałych less waste wystawców. Wśród ponad 30 wystawców większość to osoby czyszczące swoje szafy. W ofercie najczęściej znajdują się odzież, buty, biżuterie, ale też gry, płyty winylowe, książki, ceramika.

– Na każdą edycję zgłasza się kilku wystawców komercyjnych. Ta edycja przyciągnęła ich wyjątkowo dużo bo aż 10. Staramy się selekcjonować marki i zapraszamy na nasz market tylko te, które do produkcji swoich wyrobów wykorzystują metody less waste czy upcyklingu. W niedzielę zobaczymy wystawców ze świeczkami, biżuterią, obrazami, dodatkami czy odzieżą – mówi Agata z Less Waste Market.

LWM to okazja do nabycia unikatowych, świątecznych podarków. Czapka z wełny z odzysku, kolczyki z elementami używanej biżuterii, czy może ręcznie malowany obraz na używanym papierze? A może po prostu dobra książka, płyta winylowa, ciepły sweter? Unikatowe, etyczne i tańsze niż ze sklepu.

– Rok temu kupiłam piękną czapkę z włóczki sprutej z używanego swetra. Obdarowałam nią moją siostrę. Siostra zadowolona, i w tym sezonie czapka świetnie się sprawdza, a ja mam poczucie, że choć w małym stopniu zbojkotowałam koncept fast fashion i ślepy konsumpcjonizm – mówi Basia, stała bywalczyni LWM.

Czas Świąt to czas, w którym szczególnie chcemy się dzielić tym, co mamy. Tradycyjnie organizatorzy zapraszają do przynoszenia koców, kołder dla futrzanych braci ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ponadto dołączają się do zbiórki Food Not Bombs, którzy zbierają książki dla podopiecznych Schroniska dla Osób Bezdomnych Somatycznie Chorych z ul, Hryniewieckiego.

 

Warunkiem wzięcia udziału w markecie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego:

wystawcy niekomercyjni: https://tiny.pl/9njdh 

wystawcy komercyjni (lokalni producenci): https://tiny.pl/9njfg 

 

Wstęp dla odwiedzających: FREE

Wstęp wystawcy niekomercyjni: 30 zł

Wstęp wystawcy komercyjni: 50 zł