Gdzie i kiedy?
Hala Odra
Bulwar Maurycego Beniowskiego 5
Od: niedziela, 5 marca 2023, 12:00
Do: niedziela, 5 marca 2023, 17:00
Za ile?
darmowe
Już 5 marca organizatorzy zapraszają na 13. edycję Less Waste Market. Jak zwykle czekać będą wystawcy chcący pozbyć się nadmiaru ubrań, książek, płyt, akcesoriów itp. ale też wystawcy komercyjni.

 

– To już 13 edycja. Trochę nie możemy w to uwierzyć, że już tyle edycji za nami. Przez 12 edycji przewinęło się ok 200 wystawców i ponad 1000 kupujących. Mamy coraz większą bazę etycznych wystawców komercyjnych. Działamy już ponad rok i cieszy nas to, że wydarzenie z każdą edycją przyciąga nowych wystawców i kupujących – mówi Hania Wilińska.

Tak będzie podczas 13. edycji. Oprócz znanych już producentów, pojawią się nowi, m.in. thriftnotdrift, sklep z odzieżą vintage. Będą też czapki z wełny sprutej z swetrów czy kolczyki z skórzanych odpadów poprodukcyjnych.

– Dostajemy sporo zgłoszeń od producentów. Zdarza się, że nie możemy kogoś przyjąć ponieważ w naszej opinii nie spełnia standardów less waste. Nawet jeśli czasem mamy jedną markę to dla nas ok bo przynajmniej wiemy, że wykorzystuje te założenia na których nam zależy, czyli recykling/upcykling – mówi Agata.

Marcowa edycja, choć pod pechową liczbą z pewnością taka nie będzie.

– Nawet jeśli ktoś niczego nie upoluje, to zawsze warto potraktować nasz market jako pretekst do spaceru nad Odrę. Można zabrać swojego zwierzaka i jemu też zrobić tę przyjemność – mówi Magda.

 

Dodatkowo, tak jak ostatnio prowadzona będzie również zbiórka koców dla zwierząt w schroniskach. – Ostatnio udało nam się zebrać dwa wielkie worki koców, które zostały zabrane przez wolontariuszy z choszczeńskiego schroniska – Mówi Magda

Można też będzie zostawić odzież. Odzież musi nadawać się do ponownego użycia, nie może być poplamiona, dziurawa itp.

Warunkiem wzięcia udziału w markecie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

Wstęp dla odwiedzających: FREE

Wstęp wystawcy niekomercyjni: 20 zł

Wstęp wystawcy komercyjni: 40 zł

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/724490115987057