Cykl czterech interaktywnych spektakli teatralnych dla dzieci w wieku 5-12 lat, połączonych z animacjami, które w pełni angażują uczestników w przedstawienie.

 

Spektakle nie tylko bawią, ale też – poprzez metody teatralne i bajkoterapię - edukują, m.in. w zakresie historii Pomorza, Szczecina i Zamku Książąt Pomorskich, znajomości regionalnych legend i podań, świadomości dziedzictwa kulturowego, a także uniwersalnych wartości wynikających z bajek, baśni i opowiadań. Pozwalają również oswoić się ze sceną, bowiem w programie jest także „ABC aktora”: ćwiczenie gry aktorskiej, praca z kostiumami, rekwizytami i uczestnictwo w spektaklu.

Prowadzenie: Anna Gielarowska, aktorka i pedagog teatralny, członek szczecińskiego oddziału Związku Artystów Scen Polskich. Prowadzi formy teatroterapii i warsztaty autoprezentacji.


HARMONOGRAM:

6 lipca, godz. 17-18.30

Legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy

„Legenda o Baszcie Siedmiu Płaszczy” prezentowana w formie spektaklu. Jest to jedna z legend Szczecina z czasów księcia Bogusława X z rodu Gryfitów i jego żony Anny Jagiellonki, córki króla Kazimierza IV. Jest rok 1496. Książę postanawia jechać do Ziemi Świętej, by dziękować za narodziny syna oraz prosić o mądrość w rządzeniu zjednoczonymi księstwami pomorskimi. W ramach przygotowań zamawia uszycie u Nadwornego Krawca – siedmiu płaszczy. Co stało się po powrocie z wyprawy (1498) i dlaczego krawiec przestał być „Nadwornym” oraz jaką rolę odegrała jego żona? O tym w przedstawieniu. Spektakl uczy szacunku do słowa i pracy oraz zaprasza do uczciwości.


13 lipca, godz. 17-18.30

Brzydkie kaczątko

Bajkoterapia. „Brzydkie kaczątko” według Hansa Christiana Andersena. Zaproszenie do twórczej drogi odkrywania talentów i odważnego, cierpliwego pokonywania trudności. W programie: warsztaty dla dzieci „ABC młodego aktora” oraz wspólne przygotowanie i zagranie przedstawienia.


20 lipca, godz. 17-18.30

Słoń w pełnym znaczeniu słowa

Spektakl „Słoń w pełnym znaczeniu słowa” według bajki Eugena Klueva. W ZOO nastały rządy Nowej Miotły... Słoń, który jest „w pełnym znaczeniu słowa”, ma zostać... Motylem Kapustnikiem. Wszystkie zwierzęta, które wcześniej były, że „ohoho!” – teraz stały się „ani mru, mru”. Dopiero spotkanie z Bożą Krówką dodaje siły głównemu bohaterowi i przywraca pierwotny porządek... „I właśnie tak zawsze musi być w ZOO, jeśli wciąż o nim mówimy”...


27 lipca, godz. 17-18.30

Mały Książę

„Mały Książę” według Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. „Był sobie Mały Książę, który mieszkał na planecie troszeczkę większej od niego i który bardzo chciał mieć przyjaciela”… Przedstawienie interaktywne o przyjaźni i miłości oraz o odpowiedzialności. Piękne lalki i scenografia… Świetna zabawa!