Gdzie i kiedy?
After Ego
pl. Stefana Batorego 4, Szczecin
czwartek, 29 czerwca 2023, 20:00
Za ile?
darmowe
Letnisko to propozycja na spędzenie miejskich wakacji w centrum Szczecina, jednak z dala od miejskiego zgiełku. Jest tu wszystko czego można oczekiwać od miejscowości letniskowej – urokliwa przyroda, sezonowe menu i program artystyczny skupiony na muzyce na żywo i imprezach tematycznych. Gwarancję pogody prosto z Malty przywiezie otwierająca strefę Alexandra Alden.

Jak wielu z jej wyspy, poszukuje swojej przynależności także w innych częściach świata i wyobraźni. W swojej muzyce porusza ironiczne opowieści o nadchodzącym końcu, łagodną mądrość efektu motyla oraz ogrom i piękno natury. Poetycka, oniryczna atmosfera jej utworów wciąga słuchacza i tworzy z nim głęboką więź emocjonalną.

Jej twórczość czerpie inspiracje z wczesnych klasycznych autorów piosenek, takich jak Joni Mitchell i Nick Drake, a także z tych współczesnych: Bon Iver, Sufjan Stevens, Laura Marling, Florence & The Machine, Fiona Apple i Father John Misty.

Alexandra wydała do tej pory dwa albumy i jedną EP - „The Curious Child” (EP, 2012), „Wild Honey” (LP, 2018), a ostatnio „Leads to Love” (LP, 2021). Występowała w Holandii (gdzie mieszka na co dzień), Belgii, Niemczech, Austrii, Bułgarii, Danii, Szwecji, na Malcie, we Włoszech, USA i Wielkiej Brytanii, a w 202EFD[2 roku zagrała na wielu festiwalach i showcase’ach w całej Europie.