Gdzie i kiedy?
Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 54 (ProMedia)
al. Wojska Polskiego 2 / Szczecin
czwartek, 15 czerwca 2023, 16:30
Za ile?
darmowe
Kodowanie dla dzieci to wciągająca zabawa, która uczy logicznego myślenia i budowania strategii. Czy kodowanie i programowanie to coś trudnego i nudnego, przeznaczonego jedynie dla najzdolniejszych informatyków, znających zaawansowane języki programowania? Dzięki prostemu graficznemu językowi Scratch każde dziecko może stworzyć na tablecie lub telefonie własną kolorową animację ze skomponowaną muzyką lub nagranymi dźwiękami.

Przed nami poznawanie nowych aplikacji, dzięki którym będziemy mogli tworzyć komiksy, quizy i gry. Oprócz tabletów i robotów Photon do naszej dyspozycji jest też zestaw Makey Makey, który pozwala na kreatywne eksperymenty.

Uczestnicy z wcześniejszym doświadczeniem pracy w środowisku Scratch będą mogli doskonalić i poszerzać swoje umiejętności, m. in. używając aplikacji do programowania robota Photon.

Moderatorką cyklu jest Aneta Krejczy. Młodsze dzieci będą miały okazję tworzyć własne animacje w aplikacji Scratch Junior, która nie wymaga umiejętności czytania, gdyż używane przez nią komendy mają charakter puzzli z piktogramami.

Wszystkich zainteresowanych w wieku 10-12 l. zapraszamy do Klubu Kodowania, którego spotkania będą odbywały się w ProMediach raz w miesiącu.

Terminy: 30 III, 27 IV, 25 V, 15 VI raz w miesiącu, godz. 16:30-18:00

Obowiązują zapisy: filia54@mbp.szczecin.pl, 91 506 50 56