Gdzie i kiedy?
Trafostacja Sztuki
ul. Świętego Ducha 4, Szczecin
sobota, 25 listopada 2017, 17:00
Za ile?
10 i 20 zł w przedsprzedaży, 15 i 25 zł w dniu koncertu
Klasyczne transformacje w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, czyli pełnokrwiste wydarzenie muzyczne w wykonaniu solistów i Orkiestry Fundacji Akademia Muzyki Dawnej pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego. Casa del Diavolo to muzyczny obraz ciemnej strony natury człowieka, dla której jedynym ratunkiem jest szczere pragnienie dobra i miłości.
W koncercie wystąpią soliści: Grzegorz Lalek – skrzypce historyczne, Piotr Chrupek – altówka historyczna, w wykonaniu których zabrzmi apoteoza harmonii i piękna - Symfonia koncertująca Es-Dur Wolfganga Amadeusza Mozarta. W programie koncertu znajdzie się także tytułowa Symfonia Luigi Boccheriniego Casa del Diavolo, oraz muzyka do dramatu Olympie Josepha Martina Krausa.

Gościem specjalnym koncertu będzie laureat I nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu, utalentowany młody wiolonczelista z Warszawy, Gustaw Bafeltowski.

Koncert odbędzie się w sobotę, 25 listopada o godzinie 17:00 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, przy ul. Świętego Ducha 4, w ramach całorocznego cyklu koncertowego "Regaty Historyczne" Fundacji Akademia Muzyki Dawnej finansowanego przez Gminę Miasto Szczecin.

Bilety na koncert w przedsprzedaży w cenie 20/10 zł dostępne są w Republice Rozmaitości Fanaberia przy Deptaku Księcia Bogusława X nr 5 oraz na stronie www.famd.pl.

Cena biletów w dniu koncertu to 25/15 zł.