Gdzie i kiedy?
niedziela, 18 czerwca 2023, 18:00
Za ile?
139 zł
Ponad 100 artystów na scenie filharmonii w Szczecinie, znakomici wykonawcy na czele z: Wojtkiem Waglewskim, Mateuszem Pospieszalskim oraz Spiętym, wspaniałe chóralne utwory, które gościły w salach koncertowych w kraju i za granicą, piosenki Marka Grechuty w nietuzinkowych aranżacjach, zderzenie kultur muzycznych, nowatorskie pomysły, entuzjazm połączony z profesjonalnym przygotowaniem – tak zapowiada się jubileusz 20-lecia istnienia Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz 10-ta jubileuszowa odsłona, cieszącego się niezwykłą popularnością projektu Wspólne Brzmienia!

Chór pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch, znany do niedawna jako Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, corocznie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, planując i organizując wydarzenia, które trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Tym razem chórzyści połączą swoje siły z legendą polskiej sceny muzycznej – zespołem Voo Voo i wykonają wspólnie legendarne utwory Marka Grechuty. W koncercie nie zabraknie również kultowych utworów z repertuaru zespołu Wojtka Waglewskiego.

Dziesiąta edycja autorskiego projektu Wspólne Brzmienia zapowiada się wyjątkowo, nie tylko ze względu na oryginalne połączenie gatunków muzycznych i rangę zaproszonych gości, ale także z uwagi na równoczesne obchody jubileuszu 20-lecia działalności chóru. W ramach jednego spotkania, zespół pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch zaprezentuje publiczności zarówno niekonwencjonalną próbę współpracy z grupą Voo Voo, jak również szeroki, urozmaicony i wielokulturowy repertuar jednego z najlepszych i najaktywniejszych chórów akademickich w Polsce.

Twórczość Grechuty to kompozycyjno-literacki fenomen. Debiutancki album Marka Grechuty i zespołu Anawa – „Marek Grechuta. Anawa”, mimo upływu ponad 50 lat od premiery, wciąż uznawany jest za jedno z najważniejszych wydawnictw muzycznych w naszym kraju. W 2020 r., z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury, ukazała się płyta „Anawa 2020”, na którym znalazły się jubileuszowe interpretacje utworów z kultowego albumu, przygotowane przez wybitnego artystę, założyciela i lidera nietuzinkowej formacji Voo Voo – Wojciecha Waglewskiego. Piosenki zostały wykonane we współpracy z członkami tego zespołu oraz z takimi gwiazdami polskiej sceny jak: Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Hubert „Spięty” Dobaczewski oraz Katarzyna Piszek (Kasai). W tym roku materiał ten wybrzmi wraz z ponad 100-osobowym aparatem wykonawczym, jakim jest Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie. Na potrzeby tego wyjątkowego spektaklu muzycznego, utwory Grechuty i zespołu Anawa zostaną zaprezentowane po raz kolejny, tym razem w specjalnych, oryginalnych aranżacjach stworzonych przez Przemysława Skuza.

Niezwykle uznany zespół Voo Voo, grający nieprzerwanie od połowy lat 80-tych, podczas wydarzenia wystąpi w składzie: Wojciech Waglewski – gitara śpiew; Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew; Michał Bryndal – instrumenty perkusyjne; Karim Martusewicz – kontrabas.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8555-wspolne-brzmienia-filharmonia-szczecin.html