Gdzie i kiedy?
sobota, 7 października 2023, 10:00
Za ile?
darmowe
Kolejna edycja znanego i lubianego wydarzenia Japan Fest. To idealna okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o szeroko pojętej Japonii zarówno z zakresu kultury, jak i popkultury.

Japan Fest to cykliczne wydarzenie poświęcone szeroko rozumianej kulturze fascynującego azjatyckiego kraju, jakim jest Japonia. Co roku różni specjaliści i pasjonaci wspólnie tworzą bogaty program, by przybliżyć słuchaczom tajniki orientalnej sztuki, tamtejsze zwyczaje i najnowsze trendy społeczne. Podczas tegorocznego wydarzenia nie zabraknie pokazów, warsztatów, koncertów, czy prelekcji oraz spotkań z ludźmi, którzy Japonię znają od podszewki. Goście będą mieli okazję usłyszeć m.in. o japońskim folklorze, grach, ciekawostkach językowych, czy architekturze.

Coś dla siebie znajdą także zwolennicy zajęć manualnych, dla których przygotowano warsztaty linorytu, monkiri i origami.

Dużą atrakcją wydarzenia będzie pokaz japońskiego tańca yosakoi. Poza tym przewidziano pokazy sztuk walki, portret fotograficzny, konkurs cosplay i koncerty — artystki grającej na shamisenie oraz popularnych japońskich piosenek.

Celem festiwalu jest stworzenie szerokiego, otwartego forum wymiany poglądów i myśli podejmujących tematy związane z szeroko pojętą kulturą azjatycką. Podczas Japan Festu główny nacisk jest kładziony na spotkania ze znawcami różnych dziedzin kultury, sztuki i tradycji azjatyckiej. Każdy uczestnik festiwalu ma możliwość nie tylko biernie uczestniczyć w imprezie, ale również aktywnie współtworzyć festiwal – brać udział w dyskusjach, otwartych treningach i warsztatach. Jednym z głównych zadań Japan Festu jest promowanie takich właśnie interaktywnych form przekazywania wiedzy.

Japan Fest 2023 jest kontynuacją cyklu imprez organizowanych wcześniej przez stowarzyszenie ENSO i reaktywowanych w 2021 r. przez Szczeciński Klub Azji.

 

Szczegółowy program dostępny jet na stronie: https://japanfest.pl/program/.