Gdzie i kiedy?
Jazzment Klub
ul. Kurkowa 4/1 Szczecin
piątek, 2 czerwca 2023, 21:00
Za ile?
darmowe
Fundacja Generator Sztuki oraz Klub Jazzment zapraszają na kolejne święto jazzu w Szczecinie – czyli kolejne JAM SESSION.

To spotkania odbywające się co dwa tygodnie, na które ludzie przychodzą, by wspólnie delektować się największymi standardami muzyki jazzowej w wykonaniu najlepszych muzyków ze Szczecina i nie tylko. Tak oczywiście będzie i tym razem. Już w najbliższy piątek nad muzyką między innymi Billego Evansa pochyli się kwartet w składzie: Joanna Gajda – fortepian, Michał Starkiewicz – gitara, Krzysztof Ciesielski – kontrabas, Krzysztof Kołłątaj – perkusja.

Bill Evans należy do grona największych pianistów jazzowych. Oprócz wspaniałych umiejętności improwizatorskich był również znakomitym kompozytorem. Niektóre z jego kompozycji tak spodobały się Milesowi, że postanowił nawet podpisać je własnym nazwiskiem.

Do historii jazzu przeszły jego nagrania ze słynnym sekstetem Milesa a następnie Bill Evans Trio z Paul Motianem na perkusji i wreszcie nagrana po dłuższej przerwie płyta „Undercurrent” z Jimem Hallem.