Gdzie i kiedy?
Dom Kultury „13 Muz”
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
poniedziałek, 6 marca 2023, 19:00
Za ile?
10/20 zł
Podczas ostatnich koncertów z cyklu Inspektor Jass na tropie, czyli jazz z historią w tle publiczność przyzwyczaiła się do większych składów, tymczasem w marcu koncert będzie miał charakter nieco bardziej kameralny.

 

Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie gitarzysta Kuba Wójcik, który zagra w duecie z Tomaszem Licakiem vel Inspektorem Jassem. Muzycy zaprezentują repertuar składający się ze standardów jazzowych we własnych interpretacjach. Nie zabraknie też utworów z Broadway’owskich musicali, pojawią się również kompozycje Milesa Davisa a także kilka utworów autorskich.

Kuba Wójcik - gitarzysta i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Twórca projektów z pogranicza jazzu i awangardy: Minim feat. Sainkho, Mad Ship, Kuba Wójcik's Threak (feat. Bruun & Davidsen); współtworzy również duet z Piotrem Damsiewiczem. Jego debiutancka płyta Minim Experiment - Dark Matter uznana została za Debiut Roku 2016 wg Polish Jazz Blog. Współpracował z takimi artystami jak Sainkho Namtchylak, Rolf Kuhn, Nils Davidsen, Peter Bruun, Cracow Improvisers Orchestra oraz z Big-Bandem pod dyrekcją prof. Leszka Kułakowskiego. Uczestnik międzynarodowego programu „You Me - Young Musicians play Europe”. Koncertował na krajowych i zagranicznych festiwalach, m.in. w Danii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Czechach, Austrii i Holandii. Jest współzałożycielem KOLD Fundacji i organizatorem Spontanicznych Kompozytorskich Spotkań. Wyróżniony Stypendium Artystycznym m.st. Warszawy na 2021 rok.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8242-inspektor-jass-na-tropie-dk-13-muz-szczecin.html