Gdzie i kiedy?
Muzeum Techniki i Komunikacji
Niemierzyńska 18A
niedziela, 3 kwietnia 2016, 16:00
Za ile?
10 i 20 zł w przedsprzedaży, 15 i 25 zł w dniu koncertu
Zajezdnia Sztuki oraz Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zapraszają na wyjątkowe spotkanie z muzyką XVIII wieku w niecodziennej scenerii Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Koncert pn. "Haydn w Muzeum" w wykonaniu Grzegorza Lalka – skrzypce barokowe oraz Orkiestry Famd.pl, grającej na instrumentach historycznych pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego, odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia, godzinie 17:00.
W programie koncertu zapomniane dzieła stylu Burzy i naporu Josepha Haydna: muzyka do opery Wyspa bezludna (L’Isola Disabitata), koncert skrzypcowy G-Dur nr 4 oraz symfonia A-dur Ogień (Feuer) Hob 59.

Koncert zarówno poprzez miejsce, jak i ilustracyjny charakter prezentowanych dzieł jest skierowany do szerokiego grona odbiorców - dzieci, młodzieży, dorosłych melomanów, a także seniorów. Przy okazji koncertu publiczność będzie mogła zwiedzić ekspozycję Zajezdni Sztuki już od godziny 16:00.

Koncert dofinansowany przez Gminę Miasto Szczecin.

Bilety w promocyjnej cenie 10 i 20 zł w przedsprzedaży od 29 marca w Republice Rozmaitości Fanaberia przy deptaku ks. Bogusława X 5 oraz na stronie www.famd.pl.

Bilety w dniu koncertu w cenie 15 i 25 zł do nabycia w kasie Muzeum Techniki w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej 18A. Bilet wstępu uprawnia jednocześnie do zwiedzenia wystaw Zajezdni Sztuki (w tym celu trzeba przybyć trochę wcześniej).