Gdzie i kiedy?
środa, 24 kwietnia 2024, 17:00
Za ile?
darmowe
Centrum Dialogu Przełomy zaprasza na finisaż „Memento mori – motyw śmierci w zbiorach MNS–CDP”. Wystawa powstała w ramach obchodów 8. rocznicy otwarcia Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy.

Wydarzeniem towarzyszącym finisażowi będzie debata zatytułowana „Kto ile zdążył, tego mu cofnąć nie może”. Śmierć w każdej epoce historycznej, kulturze, społeczeństwie czy religii odgrywa ważną rolę. Jest zagadnieniem, którego nie można pominąć, wymagającym oswojenia. Od wieków filozofowie starają się rozwikłać jej istotę. Czy śmierć stanowi koniec bytu człowieka, czy też dopiero po niej rozpoczyna się inne, lepsze życie, o czym starają się przekonywać rozmaite religie?

Prelegenci zmierzą się z tą nurtującą tematyką i podejmą próbę udzielenia odpowiedzi na pojawiające się pytania. Zaproszenie do dyskusji przyjęli: ks. prałat Dariusz Knapik oraz psycholożka Oliwia Pulkowska.

ks. prałat Dariusz Knapik – proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła. Posługuje we wspólnotach neokatechumenalnych, duszpasterz Rycerzy Kolumba oraz Żywego Różańca.

Oliwia Pulkowska – psycholożka, absolwentka US, psychoterapeutka systemowa w trakcie szkolenia. Zajmuje się wspieraniem dzieci, młodzieży i osób dorosłych w kryzysie psychicznym. Pracuje także z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i ich rodzinami.