Gdzie i kiedy?
Hormon
ul. Monte Cassino 6
wtorek, 5 grudnia 2023, 19:00
Za ile?
min. 5 zł
Organizatorzy zapraszają na 10. sezon Filmowych Wtorków, tym razem na pokaz kryminalnego filmu akcji, gdzie jedną z głównych ról gra Mads Mikkelsen – „Jeźdźcy sprawiedliwości”.

JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI

Produkcja: Dania

Gatunek: Kryminał, Akcja

Rok produkcji: 2020

Reżyseria: Anders Thomas Jensen

Czas trwania: 1h 56min

Napisy: polskie

 

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet! Połączeni wspólnym celem nie cofną się przed niczym, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jest prawdą, a tym, co stanowi tylko pasujący element układanki.

Nowy film zdobywcy Oscara Andersa Thomasa Jensena, reżysera wielokrotnie nagradzanych przez publiczność „Jabłek Adama”, to trzymające w napięciu skandynawskie kino sensacyjne, w którym nie brak ciętego humoru i w którym nic nie dzieje się przypadkiem. [opis dystrybutora]