Gdzie i kiedy?
Łasztownia
Od: sobota, 2 czerwca 2018, 14:00
Do: sobota, 2 czerwca 2018, 20:00
Za ile?
darmowe
Choć tegoroczny Dzień Dziecka wypada w piątek, nic straconego! Miasto Szczecin zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami w sobotę, 2 czerwca, na coroczny festyn „Szczecin Przyjazny Rodzinie”.

Tym razem, to wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na Łasztowni w pięknej scenerii nadodrzańskich bulwarów, podczas ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. W programie imprezy znalazło się całe mnóstwo atrakcji, pośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Program „Szczecin Przyjazny Rodzinie” funkcjonuje od sierpnia 2012 roku. Od początku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Szczecina. W ramach programu funkcjonują dwie karty uprawniające od otrzymania różnorodnych zniżek - Szczecińska Karta Rodzinna i Szczecińska Karta Seniora – oraz Bon Opiekuńczy dla rodzin z małymi dziećmi.

Tegoroczny festyn jest organizowany w czasie VI Zjazdu Dużych Rodzin, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 1-3 czerwca. Dla uczestników wydarzenia przygotowano różnorodne atrakcje: koncerty i występy, animacje i zabawy dla dzieci, warsztaty i zajęcia sportowe, a także konkursy z nagrodami. W punkcie informacyjnym programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” będzie można uzyskać przydatne informacje dotyczące Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Szczecińskiej Karty Seniora i Bonu Opiekuńczego, a także otrzymać drobne upominki.

Program festynu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” sprzyja radosnej i twórczej integracji dzieci i rodzin ze Szczecina, Polski i zza granicy.

Program sceniczny:

14:00 – 15:00 „Familiada” - konkurs rodzinny

Uroczyste otwarcie festynu oraz familijny konkurs, pełen zabawnych zadań dla rodziców, dziadków, opiekunów i dzieci. Wśród wyzwań: rodzinne przeciąganie liny (dowiemy się, która rodzina ma największą siłę i pokona pozostałych) i skoki przez największą skakankę świata (uzyskamy odpowiedź na pytanie, kto zdoła „przeskoczyć Odrę”?!). „Familiadę” poprowadzi Katarzyna Brzozowska i Malinowe Marzenia.

15:00 – 16:30 Prezentacje artystyczne szczecińskiego Pałacu Młodzieży, placówek przedszkolnych i szkolnych

16:30 – 17:15 ARFIK - koncert

ARFIK to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów dziecięcych, prowadzony przez kompozytora Ryszarda Leoszewskiego oraz pisarkę i poetkę - Barbarę Stenkę. Grupa artystyczna od ponad 30 lat koncertuje w całej Polsce oraz za granicą. Zespół nagrał dotąd 200 piosenek i tworzył własną audycję radiową oraz program telewizyjny. Na festynowej scenie zaprezentuje swoje największe przeboje.

17:15 – 18:00 „Brzydal” - spektakl interaktywny

Adaptacja lubianej i rozpalającej dziecięcą wyobraźnię bajki dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”. Spektakl opowiada o zagubionym pisklaku, który wędrując po lesie próbuje znaleźć przyjaciół i prawdę o sobie samym. Dzięki „Brzydalowi” dzieci przeżywają niezwykłą przygodę, a tytułowy bohater wzrusza i bawi. Spektakl dla dzieci w wieku 3-10 lat ale i też… dla dorosłych! Spektakl zaprezentują Malinowe Marzenia.

18:00 – 19:00 QFTRY - koncert

Legenda polskiej sceny szantowej, która wprowadzi nas w świat pieśni żeglarskich, kultury marynistycznej i folku. QFTRY są laureatem wielu nagród na najbardziej prestiżowych festiwalach szantowych. Zespół przemierzył z koncertami niemal całą Europę, występował również za oceanem – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

19:00 – 20:00 DEUS MEUS - koncert

Kolejne „naj” w programie festynu. Deus Meus to jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów chrześcijańskich w Polsce. W ciągu 20 lat zagrał blisko 600 koncertów na terenie całego kraju. Porywająca melodyjność, różnorodność stylistyczna, wysublimowane rytmy i znakomite brzmienie tworzą zachwycający efekt końcowy.

W programie tegorocznej edycji festynu znalazły się również atrakcje towarzyszące:

- Między koncertami dla uczestników festynu odbędą się konkursy rodzinne pod patronatem programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” - na odważnych czekają sympatyczne nagrody!

- W sąsiedztwie festynowej sceny zapewniamy liczne atrakcje dla najmłodszych: zabawy i konkursy ruchowe, profesjonalne i bajkowe malowanie buziek, bajkowi szczudlarze z balonikami, wielkie mydlane bańki itd.

- W pobliżu sceny funkcjonować będzie Festiwal Rzeźb Piaskowych, który za przewodnie hasło objął w tym roku legendy Szczecina. Efektowne, pełne piasku wydarzenie.

- A na lubiących ruch na świeżym powietrzu dzieci i rodziców czeka na Wyspie Grodzkiej Strefa Sportu.

W programie wydarzenia znalazły się także warsztaty dziecięce.

W ramach ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin odbędą się dwie tury różnorodnych warsztatów dla dzieci, w których uczestniczyć mogą także mieszkańcy Szczecina. Zajęcia zaplanowano w miasteczku zjazdu na Łasztowni w godz. 10:00-12:00 i 15:30-17:30. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja elektroniczna na stronie www.zjazd.3plus.pl lub w dniu wydarzenia. Pełny program warsztatów znajduje się na wspomnianej stronie. Uwaga! – ilość miejsc ograniczona.

Organizatorem festynu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” jest Miasto Szczecin i Szczecińska Agencja Artystyczna, we współpracy z Żeglugą Szczecińską, Centrum Żeglarskim i Związkiem Dużych Rodzin „3plus”.


Festyn „Szczecin Przyjazny Rodzinie” podczas VI ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin

2 czerwca 2018 (sobota), g. 14:00-20:00