Gdzie i kiedy?
filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie
Od: poniedziałek, 1 lutego 2016, 09:00
Do: piątek, 12 lutego 2016, 14:00
Za ile?
darmowe
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie nie zapomina o swoich młodych czytelnikach. Na czas ferii zimowych 2016 (w dniach od 1 do 12 lutego) przygotowała w swoich filiach bibliotecznych różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Będą gry i zabawy, spotkania z książką, warsztaty dla najmłodszych, zajęcia plastyczne i edukacyjne – wszystkie te atrakcje czekają na dzieci, chcące wziąć w nich udział. Spotkania są bezpłatne! Wystarczy przyjść.
Oto lista wydarzeń:

Filia biblioteczna nr 4 (ul. Barnima 25)

„Zielone ferie”
Troska o zachowanie naszej planety w dobrej kondycji to cel działań społeczności większości krajów świata. Filia biblioteczna nr 4 również pragnie przyłączyć się do tych szlachetnych poczynań, proponujemy więc naszym najmłodszym czytelnikom spędzenie ferii zimowych w atmosferze ekologicznej. Podczas dziesięciu spotkań edukacyjno-plastycznych wspólnie zastanowimy się nad sposobami ochrony środowiska naturalnego, by pomóc Ziemi w zachowaniu jej urody i bogactwa na długie wieki! Wszystkie dzieci, które lubią czytać książki, rozwiązywać szarady i krzyżówki oraz uczestniczyć w zajęciach plastycznych, i którym nie jest obojętny los naszej planety, serdecznie zapraszamy na zajęcia czytelnicze, które odbędą się w każdy powszedni dzień ferii, w godzinach od 12.00 do 13.00.

Filia biblioteczna nr 12 (ul. Marcina 1)
„Zmodeluj coś z nami!"
W trakcie ferii zimowych odbędą się zajęcia hobbystyczne z wykorzystaniem modeliny, pod hasłem „Zmodeluj coś z nami!". Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat. Spotkania będą się odbywać od wtorku do piątku, o godz.14.00.
Wymagane zgłoszenia, pod numerem telefonu 91 42 27 109.

Filia biblioteczna nr 22 (ul. Narutowicza 4)

„Bajki i opowiadania na dzień dobry”
Zapraszamy w dniach 1, 2, 8, 9 lutego 2016, o godzinie 9.00, na głośne czytanie bajek i opowiadań dla dzieci z młodszych klas szkół podstawowych (7-9 lat). Uczestnicy zajęć będą także tworzyć ilustracje do wysłuchanych tekstów.

Filia biblioteczna nr 28 (pl. Lotników 7)
„Zimowa gra”
Spotkanie dotyczące tworzenia gier planszowych. Korzystając z wybranych książek o tematyce zimowej, postaramy się stworzyć planszę, narrację gry i postaci. Zagramy nimi i przetestujemy czy stworzony regulamin zadziałał. Liczymy na ciekawą zabawę, zarówno przy tworzeniu zasadzek na planszy, jak i przy obmyślaniu formy plastycznej gry. Grupa wiekowa: 7-12 lat. Zapraszamy uczestników indywidualnych i grupy zorganizowane: 4 lutego (o godz. 11.30) i 11 lutego (o godz. 13.00). Istnieje możliwość ustalania dodatkowych terminów dla grup zorganizowanych. Kontakt pod numerem telefonu 91 46 46 894.

Filia biblioteczna nr 29 (ul. Kresowa 1)

„Feriada”
Jak co roku organizujemy na czas ferii zimowych szereg zabaw i zajęć pod nazwą „Feriada”. Tym razem dzieci będą mogły zmierzyć się z tematyką ekologii i przekonać się, że to nie tylko dział omawiany w szkole, ale również dobra rozrywka. Między innymi w ręce uczestników zostanie przekazana Ekopaka, dzięki której będą mogli dać drugie życie surowcom z drewna oraz wykażą się własną pomysłowością przy tworzeniu prac z wykorzystaniem przedmiotów nadających się już tylko do recyklingu. Zajęcia odbywać się będą w terminie 1-12 lutego (z wyłączeniem piątków) w godzinach 11.00-13.00. Przewidywany wiek uczestników „Feriady” to 10-13 lat. Ilość miejsc ograniczona.

Filia biblioteczna nr 46 (ul. Nad Odrą 26)
„Wyprawa IT w głąb biblioteki”
Tematyka: zajęcia komputerowe - warsztaty z wykorzystania narzędzi online (od tworzenia komiksów po animacje poklatkowe) i Scratcha.
Kiedy: 1-5 lutego 2016, godz. 10.30-13.30.
Dla kogo: dzieci (szkoła podstawowa).

Filia biblioteczna nr 54 ProMedia (al. Wojska Polskiego 2)

„Mroźne ferie z Anną i Elsą”
Tematyka: zajęcia komputerowe - nauka kodowania wykorzystana do projektowania śnieżynek. W tworzeniu śnieżnych gwiazdek pomogą Anna i Elsa bohaterki filmu „Kraina lodu”.
Kiedy: 2, 4, 9, 11 lutego 2016, w godzinach 12.30-13.30
Wiek: 8-11 lat.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy bezpośrednio w filii bibliotecznej nr 54.
Kontakt pod numerem telefonu 91 50 65 056.

„Magiczna noc z Harrym Potterem”
Wieczorem, 4 lutego o godz. 19.00, zapraszamy dzieci do naszej Biblioteki (ProMedia) na coroczne ogólnoświatowe święto mające na celu jednego wieczoru integrować potterową społeczność w różnych krajach, wokół książek z serii o młodym czarodzieju. Wydarzenie skierowane jest głównie do dzieci w wieku od lat 8 do 11, ale dobrze mogą się bawić także i nieco starsi, i nieco młodsi czytelnicy. Ilość miejsc ograniczona, zapisy ruszą wkrótce. Współorganizatorami są: FiKa i wydawnictwo Media Rodzina.

Filia biblioteczna nr 3 dla dzieci (ul. Zofii Nałkowskiej 15)

„Baśniowe ferie”
W czasie ferii zimowych odbędą się zajęcia pod hasłem „Baśnie z czterech stron świata”. Dzieci będą poznawać baśnie z różnych rejonów świata, a przy okazji – inne kraje i kultury, w tym także nasze lokalne, szczecińskie legendy. Dowiedzą się co to jest baśń i czym się różni od bajki. Po głośnej lekturze uczestnicy wykonywać będą prace plastyczne związane tematycznie z przeczytanym utworem, rozwiązywać zagadki. Zostanie przygotowana wystawa książek, a w niej zostaną wyeksponowane najciekawsze i najładniej ilustrowane zbiory baśni. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego wyboru lektury i zostaną zachęcone do poznawania bogatego zbioru bajek dostępnych w bibliotece. Zajęcia będą się odbywać w każdy wtorek i czwartek w godzinach 12.00-13.00. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych.
W programie:
- baśń chińska „Gwiazda Poranna i Słowik” ze zbioru „Żółty smok”;
- baśń indiańska „Kwiat antylopy” ze zbioru „Biały Mustang” Sat-Okh;
- baśń czeska „Jak Pan Bóg stworzył owieczki”;
- legenda szczecińska „O Żelisławie i gnieździe gryfów” ze zbioru „W krainie Gryfitów”.

Filia biblioteczna nr 9 dla dzieci (ul. Ks. Anastazji 27/2)

„Biblioteka – moje miejsce spotkań”
W dniach 1-5 lutego 2016, o godzinie 11.00, odbędzie się cykl spotkań literacko-plastycznych pt. „Biblioteka – moje miejsce spotkań”. Dzięki kolejnej EkoPace w naszej bibliotece poznamy rozmaite tworzywa sztuczne. Odkryjemy razem jak powstają, jakie opakowania są z nich produkowane, gdzie wyrzucać odpady z tworzyw sztucznych oraz w jaki sposób poddać je recyklingowi. Do wspólnej zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Ilość miejsc ograniczona – prosimy o zapisy, kontakt pod numerem telefonu 91 44 22 241.