Trudno jest robić coś po raz pierwszy. Zwłaszcza gdy brakuje drogowskazów. Pierwsze kroki, pierwsza jazda na rowerze, pierwszy seks. Często czujemy się w tym lekko zagubieni. Nasze wczesne doświadczenia seksualności są różne. Bywają trudne, śmieszne, nieporadne. W tym spektaklu chcemy o nich opowiedzieć.

 

O sobie, swoich przeżyciach, dylematach i zachwytach. Opowiemy o błędach, które kiedyś wydawały nam się końcem świata, a mimo to dziś potrafimy się z nich śmiać. Zapytamy się wzajemnie o to, co lubimy, o to gdzie stawiamy granice. Chcemy mówić o seksie, bo seksualność jest wrodzona i naturalna, a wszyscy jesteśmy seksualni. Będziemy mówić o seksie, bo brakuje bezpiecznej i otwartej przestrzeni, żeby o nim mówić. Jesteśmy tu po to, aby się odważyć. Żeby „odwstydzić” temat seksu. Przedstawienie dla osób powyżej 15 roku życia powstało w konsultacji z seksuolożką, a także przy udziale młodzieżowej grupy eksperckiej. „Edukacji seksualnej” towarzyszyć będzie oferta warsztatowa dedykowana młodzieży, prowadzona przez doświadczonych edukatorów. W związku z tym, że język jakiego używamy w komunikacji o seksie nie jest doskonały, w spektaklu pojawiają się słowa powszechnie uważane za wulgarne bądź infantylne.

 

Edukacja seksualna

scenariusz i reżyseria: Michał Buszewicz

scenografia i kostiumy: Doris Nawrot

muzyka: Baasch

choreografia: Katarzyna Sikora

reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński

asystent scenografki: Michał Dobrucki

asystent reżysera: Wojciech Sandach

OBSADA: Maria Dąbrowska, Ewa Sobiech, Helena Urbańska, Arkadiusz Buszko, Maciej Litkowski, Paweł Niczewski, Jacek Piątkowski, Wojciech Sandach