Gdzie i kiedy?
czwartek, 1 czerwca 2023, 17:00
Za ile?
darmowe
Z okazji Dnia Dziecka Zamek zaprasza do wspólnego świętowania.

1 czerwca (czwartek), godz. 17:00

Dziedzińce Zamku

Wstęp wolny

 

ZŁOTA RYBKA

Spektakl dla dzieci do lat 12

„Złota rybka” to unowocześniona wersja popularnej, lubianej bajki. Opowieść w inteligentny sposób krytykuje skąpstwo i pragnienie tylko wartości materialnych. Czasem mniej znaczy więcej, co udowadnia główny bohater. Jest nim rybak, który uwielbia przyrodę i ciężko pracując, stara się zaspokoić́ wygórowane pragnienia swojej leniwej żony.

Spektakl uczy pokory wobec przyrody i pokazuje, że warto jest pomagać innym. Nie zabraknie zaskakujących elementów i zabawnych sytuacji, a obok uśmiechu przedstawienie wywoła wzruszenie. Czy Złotej rybce uda się przechytrzyć wredną żonę Rybaka? Musicie przekonać się sami!

 

DZIECIAKI RZĄDZĄ NA ZAMKU

Po spektaklu Zamek zaprasza dzieci na wyjątkowe animacje w wykonaniu Malinowych Marzeń.

W programie:

– brokatowe tatuaże i bajkowe malowanie twarzy (od godz. 17:00),

– konkursy i zabawy w deszczu ogromnych baniek mydlanych,

– zagadki o Szczecinie,

– wspólne tańce i piosenki z popularnych bajek dla dzieci zaśpiewane na żywo,

– gadające, mądre pacynki.

 

W konkursach będzie można wygrać książkę „Stukoszelest” Kasi Brzozowskiej wraz z autografem autorki. To historia dziewczynki, która pewnej nocy odkrywa dziwny dźwięk w swoim pokoju. Jest przerażona, ale postanawia sprawdzić, skąd dochodzą niepokojące odgłosy i kto za nimi stoi. Jej pokój zamienia się w teatr cieni i dźwięków, za którymi ukrywa się ktoś, równie przestraszony i samotny jak ona. Aby poznać prawdę, musi pokonać własne lęki i oswoić ciemność. Czy jej się uda? I co czai się w ciemnym pokoju, szeleści i stuka pod łóżkiem?

 

O godz. 19:00 Zamek zaprasza na seans plenerowy krótkometrażowego filmu animowanego „Mechaniczne ZOO”. Film koprodukowany przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film”.

MECHANICZNE ZOO

Reżyseria: Tomasz Borkowski

Scenariusz: Aleksandra Zaborska i Tomasz Borkowski

Lektor: Ignacy Martusewicz

Dźwięk: Julia Borkowski, Tomasz Borkowski

Producent: 10Q.PL

Koproducent: ZFF POMERANIA FILM

Współpraca: Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Witaj w niezwykłym muzeum! Czy wiesz, że to miejsce wypełnione starymi, emerytowanymi pojazdami skrywa mieszkańców Mechanicznego ZOO? Mieszkają tutaj wyścigowa Osa, Ryś, Żuk, Gil, Dudek i Syrenka. Zapraszamy w niezwykłą podróż do miejsca, gdzie mieszkają mechaniczne zwierzęta. „Mechaniczne ZOO” to animowana opowieść o pojazdach z czasów PRL-u. Bajka powstała na podstawie książki Aleksandry Zaborskiej „Mechaniczne ZOO”. Wykorzystano w niej oryginalne dźwięki pojazdów.