Gdzie i kiedy?
Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 7
czwartek, 25 lutego 2016, 19:00
Za ile?
39 zł w przedsprzedaży i 49 zł w dniu koncertu
W czwartek, 25 lutego, w Słowianinie odbędzie się koncert zespołu Dr Misio, którego frontmanem jest znany m.in. z "Drogówki" i "Domu Złego" aktor Arkadiusz Jakubik. Jako support wystąpi Curcuma.
Dr Misio tworzą panowie po czterdziestce, ze sporym doświadczeniem na karku. Frontman, Arkadiusz Jakubik, to aktor ("Drogówka", "Dom Zły"), który w przeszłości parał się też śpiewaniem. Współtworzący z nim większość kompozycji Paweł Derentowicz zaczynał w zespole Edyty Bartosiewicz. Za warstwę literacką odpowiada zaś Krzysztof Varga, który może nie kojarzy się z tekstami piosenek, ale wydał kilka rock’n’rollowych powieści, z Tequilą na czele (a jest tu jeszcze liryka Marcina Świetlickiego). Powiedzmy więc, że mamy do czynienia z literacko-muzyczną supergrupą. Teksty zespołu to porcja mocnej poezji, oscylującej wokół tematów ostatecznych i zarazem łapiącą kawałek naszej współczesności, ich ponury klimat bywa perwersyjnie wciągający. Niezależnie od wieku i płci słuchacza. Towarzyszy temu muzyka z pogranicza garażowej alternatywy, zimnej fali i konkretnego rockowego łojenia. O wykonaniu nie ma się co rozpisywać – ZAWODOSTWO. Ważne, że Jakubik jako wokalista jest wiarygodny. Nie ma tu żadnej aktorskiej przesady i mało który rockman ma tak wyrazistą dykcję...


Curcuma jest dobrze znana nie tylko szczecińskiej publiczności. Zespół prezentuje post grunge połączony z nowoczesną, hadrockową alternatywą. Ma na koncie dziesiątki koncertów w całej Polsce, w tym na przystanku Woodstock, kilka EP-ek i dwa klipy do utworów Gwóźdź i Było. W pierwszej części 2016 roku światło dzienne ujrzy ich kolejny obrazek promujący płytę EP Nowe służby porządkowe.