Pleciuga zaprasza na świąteczny spektakl: interaktywny, plastyczny, pełen muzyki, humoru, magii i niecodziennych postaci. Co zrobi pies, żeby dostać się do zaprzęgu reniferów? Jakie przygody czekają muchę, zbudzoną z zimowego snu?

Mieszkańcy Zgrozy Wielkiej co roku w grudniu przeżywają katusze. Wszystko za sprawą burmistrza, pana Cierpkiego, który nie znosi Bożego Narodzenia i tępi wszelkie oznaki świątecznej atmosfery w miasteczku. Kiedy w pewną Wigilię na placu pojawia się wielka, przystrojona choinka, burmistrz wpada w szał. Wściekły rozbija jedną z bombek i… nad głowami oszołomionych mieszkańców roztacza się bajka!

Do jakich poświęceń będzie zdolny pan Cierpki, potajemny miłośnik bajek, żeby poznać pozostałe opowieści ukryte między gałęziami magicznego drzewa? Wszak, jak twierdzi sama Choinka, widzą je tylko ci, którzy wierzą w moc Świąt Bożego Narodzenia.

 

W dniach od 2 do 20 grudnia spektakle połączone z Mikołajem i wręczaniem prezentów przygotowanych przez opiekunów.

 

reżyseria: Lena Alberska

autorka: Magdalena Mrozińska

scenografia: Natalia Krynicka

muzyka: Adam Kabaciński

obsada: Maja Bartlewska, Mariola Fajak-Słomińska, Rafał Hajdukiewicz, Danuta Kamińska, Dariusz Kamiński, Mirek Kucharski, Paulina Lenart, Marta Łągiewka, Katarzyna Klimek, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Maciej Sikorski, Janusz Słomiński, Krzysztof Tarasiuk, Przemek Żychowski