Gdzie i kiedy?
Radisson BLU
czwartek, 16 marca 2023, 18:00
Za ile?
darmowe
„Bezpieczeństwo gospodarcze i finansowe Polski” – pod takim hasłem odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Business Contact organizowanego przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie generał Roman Polko. W czasie spotkania będzie okazja do wysłuchania wykładu oraz dyskusji panelowej, która poruszać będzie zagadnienia związane z wojną w Ukrainie oraz konsekwencjami gospodarczymi wojny dla Polski, Europy oraz świata.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie minęło już 13 miesięcy. Temat ten jednak wciąż jest obecny w głowach, sercach oraz w portfelach przedsiębiorców. Nie ma sektora gospodarki, który nie ucierpiał na tym, co dzieje się obecnie za naszą wschodnią granicą.

Podczas spotkania „Bezpieczeństwo gospodarcze i finansowe Polski” będzie mowa o sytuacji przedsiębiorców, o konsekwencjach wojny, ale i o prognozach militarnych oraz o tym, jak wyglądać będzie odbudowywanie Ukrainy i czy będą w nim brać udział zachodniopomorscy przedsiębiorcy.

Głównym gościem wydarzenia Business Contact będzie generał Roman Polko. Poza generałem gośćmi dyskusji panelowej będą: Magdalena Sidorowicz, Bartosz Pawłowski oraz Tomasz Rodak.

– 24 lutego 2022 zdarzyło się coś, co nie miało praca zdarzyć się w cywilizowanym świecie. Czy mogliśmy sobie wyobrażać, że w uporządkowanej Europie, w XXI wieku jeden kraj postanowi zaatakować drugi? Że będziemy świadkami obrazów uciekających w popłochu kobiet, ludzi koczujących na dworcach. To, co ma miejsce od 13 miesięcy jest dowodem na to, że współczesny świat nie jest już miejsce w którym możemy czuć spokój. Niczego nie możemy być pewni na 100% - mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Czy w takich czasach łatwo jest prowadzić biznes? Przedsiębiorcy wiedzą już dobrze, że w trudnych czasach pewna jest tylko zmiana. Wykuto nawet tezę, że żyjemy w świecie VUCA. Najpierw naszą spokojną łódź rozkołysała pandemia, a potem właśnie wojna i jej gospodarcze konsekwencje jak inflacja czy kryzys energetyczny. W takich trudnych sytuacjach musimy słuchać autorytetów oraz wspierać się wzajemnie tak mocno, jak to tylko jest możliwe. To jest test dla naszej solidarności i odpowiedzialności. Północna Izba Gospodarcza organizując swoje wydarzenia, zawsze stara się odpowiadać na realne zapotrzebowanie naszych członków. Teraz nadszedł czas, by mówić o bezpieczeństwie.

Więcej informacji na stronie internetowej Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.