Gdzie i kiedy?
Klub Storrady – Domek Grabarza
ul. Storrady 2. Szczecin
sobota, 9 kwietnia 2016, 20:00
Za ile?
15 zł
Brudne garażowe piosenki i trochę dziewczęcego uroku owianego psychodelią – tak zapowiada się kolejna odsłona cyklu Tego Słucham. 9 kwietnia w Domku Grabarza wystąpią połączone siły Black Coffee i Rosy Vertov.
To druga w tym roku wizyta kolektywu funkcjonującego wokół warszawskiego wydawnictwa Crunchy Human Children Records. A jeśli dodamy, że ten działający na zasadzie DIY label specjalizuje się w garażowym graniu, mamy już pierwszy zwiastun, czego możemy spodziewać się 9 kwietnia w Domku Grabarza.

Black Coffee to trio. Jakub Tyro-Niezgoda i Stanisław Legus (niegdyś The Phantoms) oraz Maciej Żychowicz. Grają brudne garażowe piosenki, pełne luzu, a nawet blazy. „Na wokalu fałsze, na gitarze lekkie rozstrojenie. Chaotyczne bębny, staromodne organy i pulsujący wytrwale bas. Na moje ucho to brudne brzmienie zostało wypracowane w pocie czoła, mało kto potrafi takie osiągnąć” – pisał Jacek Świąder. Pewne jest, że jeśli lubicie rokendrola bez spiny, piosenki, które potrafią rozciągnąć się do 9 minut i trochę punkowego szarpnięcia, to możecie walić na koncert jak dym.


Rosa Vertov to z kolei cztery dziewczyny, które na jesieni 2015 wydały swoją debiutancką epkę. Tych kilka numerów to miła mieszanka brudno brzmiących gitar, lynchowego klimatu i dream popowych wokali, osadzonych w brzmieniu z shoegaze’ową gracją. Lekkie i nośne melodie zaaranżowane są w psychodeliczny sposób. Na żywo może być tylko ciekawiej.

Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu Tego Słucham organizowanego przez portal Tegoslucham.pl i Klub Storrady.


Black Coffee & Rosa Vertov
sobota, 9 kwietnia 2016 r., godz. 21:00
Klub Storrady (Domek Grabarza), ul. Storrady 2
bilety: 15 pln

foto: materiały prasowe